Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a forgalmiban szereplő és...

Ha a forgalmiban szereplő és a motoron lévő kód nem egyezik , akkor ugye szerelő állíthat ki papírt motorcseréről. De ez pénzbe kerül , vagy mi ennek a menete ?

Figyelt kérdés
márc. 4. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Mennyire tér el? A gyárivla azonos motorkódra mindenféle dokumentáció nélkül lehet cserélni. Ha csak 1 karakterben tér el, műszaki vizsgán lehet javítani. Ha meg más kw, esetleg más a lökettérfogat is, halott ügy.
márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Amire viszont mindenképpen szükségünk van típusazonos motorok esetén is, az a beszerelni kívánt motor származásának és tulajdonjogának bizonyítása, vagyis egy vásárlást igazoló számla vagy egy adás-vételi szerződés bemutatása. Ezen felül a szerelést követően a szakszerviz igazolását jól tegyük el a beépítésről, későbbiekben erre még szükségünk lehet."


Akitől vetted a motort ami benne van, írnotok kell egy adás-vételit, aztán elmész egy szerelőhöz, akinek kifizeted a motor beszerelésének árát/ha rendes akkor csak az áfa tartalmát, plusz átnézetni vele, hogy valóban jól van beszerelve, alkalmas a közúti közlekedésre jelen állapotában. Ezekkel a papírokkal be kell menni az okmányirodába és átiratni a motorszámot, új forgalmit venni. Ennyi az egész :D

márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már fentebb is körül írták, az nem működik, hogy van egy autó, amelyiknek a dokumentációja problémás, és majd egy szerelő ad róla papírt, hogy rendben van úgy...

Megvannak a motorcserébek a szabályai, a motor származási helyét igazolni kell.

Elírt, bem olvasható azonosítók esetén pedig a vizsgabázison döntenek, a vizsgabiztoson múlik (ami lehet szívás is)

Nem hallottam még olyan esetről, hogy szerelő papírt adott volna, hogy "elnézést, javítás közben én vágtam bele a motorszámba, igazolom, hogy 8-as volt a mem olvasható számjegy"

márc. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ez így minden tevékenységgel együtt , amit leírtatok , sokba kerül ?
márc. 5. 06:16
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Sokba, utólag félig feketén meg pláne.
márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
márc. 5. 07:14
 7/8 anonim ***** válasza:

A papírozás nem kerül sokba, bár kérdés, kinek mi a sok...

Egy új forgalmi 6ezer, ha műszakiztatni kell, az kb 20ezer, de ha nincsen megfelelően dokumentálva pl a motorcsere (aminek nyílván vannak költségei, de az a szerelés, javítás kategória), akkor nem engedik forgalomba az autót, azon egyszerű ok miatt, hogy a motor akár lopott is lehet, nincs megfelelő adat, honnan, hogyan került az a tulajdonodba.

Nem utólag kell ehhez igazolást jeresni, hanem a vásárláskor kérni megfelelően kitöltött igazolást, számlát a bontótól.

Elkorrodált azonosítő esetén, ha nem motorcsere történt, a vizsgabiztis döntése, hogy az természetes elhasználódás, vagy erőszakos mahináció. Pl a "véletlenül bele vágtam a flex-el", szinte biztosan bukó, egy rozsda marta számjegy még lehet kap igazolást.

márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teljesen érted a helyzetet, kérdező. Van a motorkód és van a motorszám. Ha csak motorkód van a forgalmiban, ahelyett mehet bele másik motor mindenféle papírozás nélkül. Motorszám esetén kell mindent dokumentálni.

Viszont másik motorkód nem kerülhet az autóba, mivel az adott típushoz, hajtáslánchoz tartozik az adott motorkóddal jelölt motor. Tulajdonképpen a motorkód garantálja azt, hogy az adott autóba műszakilag megfelel a motor.

Olyan szokott lenni, hogy évjáratonként, facelift után a motorkód 1-2 karakterben eltér, de fizikailag ugyan annak a blokknak és felépítménynek kell lennie annak, ami belekerül helyette. Ezért írtam, hogy 1 karaktert még műszaki vizsgaállomáson javítanak egy műszaki szemle keretein belül. Kapsz egy papírt a szemlén, hogy a megállapított motorkód x-y (ami 1 karakterben térhet el attól, ami a forgalmiban van) és mehetsz új forgalmit csináltatni.

De más motor, ami értelem szerűen motorkóddal van jelölve mint amivel gyárilag kijött az autó, nem papírozható.

márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!