Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át lehet íratni a forgalmiban...

Át lehet íratni a forgalmiban szereplő teljesítményt?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy motorkerékpárt, aminek a forgalmijában 45 KW áll. Ezt át lehet íratni bármilyen úton módon mondjuk 50 KWra? Jogsi miatt kéreezem, mert akkor vizsgázhatnék vele. Hahun láttam ebből a motorból olyat aminek rejtélyes módon ennyi van a forgalmijában, de az összes 45 KW gyárilag.

2023. júl. 5. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell kérni egy kilowatttóra bővítési nyomtatványt az okmányirodában és általad tesztőlegesen kitöltött adatokra kiállítják az új forgalmit.
2023. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minek akarod átiratni ? 35kWatt felett van az "A" korlátlan, vagyis csak annyit érsz el vele,hogy drágább lesz a köteleződ(ha bevallod), na meg még fizethetsz némi regadót is, amúgy meg ezzel is vizsgázhatsz.

Vagy kevered a kW-ot a lóerővel, mert 45lóerő, meg épp A2 ,33kW-al.

Viszont forgalmiban kilowatt van.

2023. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. válaszadó: Nem tudom eldönteni, hogy ez vicc vagy komoly :D


2. válaszadó: Mert ahhoz, hogy tudjam használni az A kategóriás korlátlan jogsi vizsgáihoz sajnos 50 kW a minmum (valamint 595 köbcenti és 180 kg terheletlen tömeg, ezek megvannak). Nem keverem, 45 kW-ot tud a gép. A kötelező ára nem érdekel, csak szeretnék azzal vizsgázni amivel gyakorlok és éppen nem volt jobb opció a környéken.

2023. júl. 5. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Melyik országban kell min. 50kW-os motor a korlátlan A kategóriához, mert nálunk az A2-es jogsi 35kW-ig tart.

[link]

2023. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt van levezetve, hogyha saját motorral akarod csinálni a képzést és a vizsgákat, akkor minek kell megfelelnie a különböző kategóriákhoz: [link]
2023. júl. 5. 23:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, tisztában vagyok vele, hogy a 45 kW az már a korlátlan A kategóriába esik, de mint a fenti link is mutatja, 50 kW kell papíron, hogy pl vizsgázhass vele.
2023. júl. 5. 23:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erről inkább kérdezd meg az oktatódat, mert itt meg azt írják, hogy minimum 40kW-os motor kell. Szóval ez ilyen sulja válogatja dolog, de ez is szerintem inkább azért van, hogy nagyobb teljesítmény és tömegbeli eltérés legyen egy A2-höz képest, de ezen felül meg az számít, hogy a motorodhoz már korlátlan jogsi kell a forgalmi adatai szerint. Ebbe meg a vizsgabiztos nem köthetne bele, és gyanítom, hogy náluk nincs is ilyen kikötés.

[link]

2023. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az oktatóm is 50 kW-t mondott, ezért merült fel ez az egész kérdés.
2023. júl. 6. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez így szívás, bár fura,hogy más sulinál meg elég a 40kW. Viszont lehet jobb ha inkább elemgeded, én májusban vizsgáztam, és akkor már nekem is megvolt a DL650,(49kW 🤣) csak éppen a suli meg 30km-re volt az otthonomtól, így nemtudtam volna megoldani a motor odavitelét. Viszont jobb is, mert a rutinon is volt eldőlésem, és a városi vezetésen is majdnem belémjött, pontosabban mellém zuhant a mögöttemjövő tanuló. Legalább nem az én motorom sérült.
2023. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!