Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik Mercedest érdemesebb...

Melyik Mercedest érdemesebb megvennem, egy C200/220-at vagy egy új A 180-at?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A jövőben tervezem megvenni az első saját autóm, amiben szeretném a segítségeteket kérni.


A keret kb. 6 millió fele lesz, természetesen nem ennyiért keresek. A vételár olyan 3 max 4 millió lenne.


Mindenképpen egy Mercedest keresek, viszont nem tetszenek a körlámpásak, az első kettő A széria, illetve a B-Class. A régi kockalámpást pedig idősnek tituláltam, inkább valami modernebb érdekelne.

Formát tekintve a C-ből inkább a Sedan, de ha muszáj akkor egy CLK is szóba jöhet.

Nem vagyok lóerő hajhász, viszont haladni is akarok egy ilyen autóval, így az A-Class-ból lehetőleg nem a 66kW-os verziót választanám. A C terén viszont megelégednék akár a 130 lóerő körüli C200-al is, gondolom ha a motor nagyrész azonos ennél és az erősebb kivitelnél, akkor tartósabb a kevésbé kiélezett.


Ezek alapján két érdekes verzió jött szóba:


Mercedes C200/220 W204 (vagy késői W203, ahol már az új dizánj vonalat követték) lehetőleg az OM646-al, vagy valami nagyon odafigyelt M271 (itt természetesen vezérlés csere is bele lenne kalkulálva)


Mercedes A160/180 W176, itt ahogy néztem használták a késői W204-nél megjelenő OM651-et


Sajnos nem vagyok autószerelő és az információim is az internetről illetve fórumokból való. Amit ebből leszűrtem, hogy az OM646 egy igen elismert motor, a 271-et pedig nem sokan szeretik a gyakori vezérlés hiba miatt.


A kérdésem, hogy melyiket javasoljátok, mit érdemes tudni ezekről, milyen a fenntartásuk és esetleg ha van javaslat más hasonló Mercire akkor azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm mindenkinek a konstruktív hozzászólásokat és válaszokat!



márc. 10. 09:23
A kérdező szavazást indított:
Mercedes A-Class W176
Mercedes C-Class W204
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak közlekedésre kell, nem számít hogy hol hajt és mennyi a paci akkor bőven elegendő az A-osztály ha nem kicsi számodra.
márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a javaslatot, ment a zöld!


A hajtás nem feltétlen prioritás, erőből is csak annyi kell hogy egészségesen lehessen megtenni egy előzést.


Ha már nagyon szőrszálhasogató akarok lenni és ennyire lenne lehetőségem válogatni akkor természetesen egy RWD kapcsolható TC-vel lenne a tökély, de ekkora kerettel inkább csak legyen megbízható és relatív költséghatékony szereltetés szempontjából.


Hely, illetve pakolási szempontnál pedig nem szeretném hogy ez az esztétika kárára menne. Ezért sem gondolkodom kombi C osztályban.

márc. 10. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A kettő közül egyértelműen a W204 a megbízhatóbb.

C200CDI vagy C220CDI (OM646) vagy a C320/350CDI (OM642)

Manuális vagy 5G avagy 7G Tronic Váltóval is szolid választás



A W176 újabb generációt képvisel , itt leginkább csak az A200/ A220 CDI-t tudnám ajánlani OM651 a 2.2 motorral

márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot, ment a zöld!


646-nál milyen gyakori hibákkal, illetve milyen szervízköltségekkel lehet számolni? Ha esetleg tudod.

márc. 10. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
W204, valami izmosabb coupe
márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!