Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul hidegen az...

Miért nem indul hidegen az egyik henger?

Figyelt kérdés

Megnézem az olajszintet, tökéletesen a min és max között van, tiszta a nivópálca. Elindítom hidegen az autót, kijelzi hogy check engine, hallom ahogy kihagy egy henger, megnézem a nívópálcát és végig tiszta olaj az egész pálca. Ha újraindítom akkor eltűnik a visszajelző lámpa és teljesen normálisan jár a motor. Ha a kiegyenlítőtartályba beleszagolok akkor érzek egy fajta kipufogófüstös szagot, meg a felületén látok enyhe olajos foltot.

Az autó nem füstöl, a víz nem megy 90 fok fölé soha. Ezek alapján is esélyes hogy hengerfejrepedéses az autó? Vagy ti mire gondolnátok?

Ja és, viszonylag megnőtt a fogyasztása az autónak.



márc. 10. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, ha kipufogógáz van a kiegyenlítőtartályban, akkor tuti hengerfejes, de minimum hengerfej tömítés. Az egyik henger nem elindulása ettől független, pl. olaj bemehet ilyenkor a hengerbe és ezért nem tudja meggyújtani az üzemanyagot. A lényeg, hogy hengerfejes az autód.
márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor egyből egy ezzel foglalkozó szervízt kell keresnem gondolom.

Ha jól tudom egy több százezer forintos javítási költséget jelent.

márc. 10. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
#2 Ha csak hengerfejtömítés kell, akkor nem feltétlen, ha meg is van repedve a hengerfej, akkor meg inkább bontott motort érdemes beletenni. Az sem több 2-300 ezernél papírozással együtt szerintem.
márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Alfa Romeo Giulietta az autó
márc. 10. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Én hagynám azt a bontott motort mert az is zsákba macska.

SZóval az is biztosan nem tökéletes és azt is szétkell szedni és felújitani.

De addig úgy se tudsz semmit amíg nincs szét bontva ez.

márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap keresek egy szerelőt aki megnézné. Amúgy a magasabb üzemanyag fogyasztás ezek miatt elképzelhető? Vagy az esetleg más hibára pl lambdaszondára utal?
márc. 10. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha így indulsz neki egy szerelőhöz, a magyarországiak 99.9%-a azt fogja mondani, hogy hengerfejes. Még ha nem, akkor is.

Anno a barátnőmtől így szedtek ki 600e Ft-ot, hogy kb nem csináltak az autóval semmit.

Vannak egyszerű módszerek, amivel tudod ellenőrizni a hengerfejességet, a gyújtáskimaradás meg lehet, csak trafó/kábel/gyertya hiba.

Ha kérdésed van, írj.

márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony , bizony az autószerelők szeretik ha valaki semmit nem ért az autóhoz.

Annyit kérnek, azt mondanak amit akarnak.

márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy az istenbe lehet megvenni ilyen autót csak azért mert szép.
ápr. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es válaszoló!

Nem tudom honnan véled azt, hogy így vásároltam az autómat.

ápr. 19. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!