Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vetem egy gépjármüvet és...

Ha vetem egy gépjármüvet és nem iratam át mert nem volt rá szükségem És köztes adásvételivel továbadtam Én hogy le tudjam jelenteni az eladást Nekem amit irtam az új vevővel meg az eredeti tulajal Mind a 2adás vételit le kel adjam az okmány irodában?

Figyelt kérdés
márc. 12. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen.

A nyilvántartásba a vétel napjától a továbbadás napjáig bejegyeznek tulajdonosnak, de nem kapsz sem forgalmit, sem törzskönyvet. Viszont, mivel elmulasztottad megfizetni az átíráskor fizetendő vagyonszerzési illetéket, automatikusan értesítik a NAV-ot, és mulasztási bírságot szabnak ki veled szemben.

Ha te nem jelented be, mert igazából már nincs is mit, amikor az új tulajdonos az adásvételi láncolattal végzi az átíratást, akkor ugyanúgy, okmánykiadás nélkül bejegyeznek a nyilvántartásba és ugyanúgy automatikusan értesítik a NAV-ot.

márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!