Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új Suzukik fényszórója miért...

Új Suzukik fényszórója miért vakít?

Figyelt kérdés
Pár éve már megfigyeltem, hogy szemből ha egy újabb autó fényszórója vakít, 10-ből 8 Suzuki Vitara vagy S-Cross. Fiatal kocsik, nem hinném hogy elbabrálták a fényszórójukat valószínűleg gyárilag ilyenek. De vajon miért? Ennyire gagyi fényszórókat kapnak gyárilag vagy miért?

márc. 14. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Gyárilag ilyen, ez kell a népnek.
márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Jól van ez így legalább nappal jó látási viszonyok között is kisüti a szemüket mert manapság a lámpáról hajlandók észre venni a másikat olyan alkalmas sofőrök.


Persze ebben az országban csak lakott területen kívül vakulnak meg az emberek a puszta kellős közepén viszont házak között bármilyen világítás hiányában is látnak.


Azt mondják felmérik a sebessegedet elozesnel (mondjuk nekem többször is majdnem nekem jöttek bekapcsolt lámpa mellett is) szóval szuper képességek vannak a magyar utakon a bűbájos boszorkák sorozatban nem voltak ennyire menők a csajok.


Úgyhogy én nem kapcsolok be semmit, a nappalit is kikötöttem belőle.


A kérdésedre a válasz pedig gyárilag ilyen.

márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert túl magasan van és szarul van beállítva gyárból
márc. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Már a xenon idejében elkezdődött szerintem ez a jelenség, és a magasabb építésű atlagautók megjelenésével valt katasztrofalissá.

Egyszerűen túltolták. Egy matrix led meg egész kímélős a szembejövőkkel, de pl az e nelküli bitangerős ledes tavolsági fényszoróasszisztenses kocsik kibökik akar egy mp-re is a szemedet... Ez van.

márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szolovjov ***** válasza:
41%

Mert a Suzuki beépít olyan technikákat, amik 15 milliós autókban vannak. Azt hiszik ők is meg tudják csinálni normálisan, hát nem. Érdekes, egy Audi, Mercedes fényszórója nem vakít.

#2 Lakott területen belül is kötelezővé tenném a tompított fényszórót, ahogyan a motorkerékpárokon is kötelező. Nem véletlen. Nappal is hamarabb észrevenni a másik járművet fényszóróval. Bizonyított tény, nem téged fognak róla megkérdezni. Én autón is indítom a motort, aztán kapcsolom a lámpát.

márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

#4 Xenonoknál (35W-osnál) szerencsére kötelező a magasság állítás és a fényszórómosó. LED-eknél csak állítás kötelező afaik a mosó nem.


#5 Erre találták ki a nappali menetfényt. Ahhoz, hogy meglásd a másikat bőven elég.

márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 pontosítanék, 2000 lumen tompított fény a határ, felette kell mosó és automata szintezés, teljesen mindegy a fényforrás típusa.


[link]

márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Köszi, nem tudtam a pontos szabályozást.
márc. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 ahogy a te véleményed sem ér semmit ebben az országban függetlenül attól hogy te akkora fasza gyerek vagy hogy induláskor kapcsolod azt a szart mert ettől azt hiszed látszódik a fejed...
márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!