Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajnyomás csökkenés?

Olajnyomás csökkenés?

Figyelt kérdés
elég buta vagyok az autókhoz igy motor téren, de olvasgattam hogy az is lehet az olajnyomás csökkenés oka, hogy csapágyas lesz a motor, viszont azt nem értem hogy a nyomás az egy zárt térből tud ugye kiszökni, de a motorban lévő csapágyaknak nem nagyon van ugymond "tömítő" szerepük a nyomás kiszökése ellen. mi köze az olajnyomás csökkenésnek a csapágyassághoz? elnézést ha valami nagy butaságot kérdezek, de nem nagyon tudom elképzelni hogy a két dolog hogy függ össze.
márc. 18. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ha nincs megfelelő olajnyomás/kenés akkor lesz csapágyas a motor
márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fordítva van: nem megfelelő olajnyomás esetén lesz csapágyas a motor és nem fordítva.
márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szóval ha csapágyas a motor akkor ugyanúgy lehet olajnyomás?
márc. 18. 21:17
 4/8 Szolovjov ***** válasza:
100%
Jól mondták neked, az előző válaszolókkal ellentétben. Ha a motor csapágyai elkopnak, akkor megnő a csapágy illesztési hézaga és ott elmegy az olajnyomás. Igen, a csapágyaknak van olajnyomástartó funkciójuk is. A főtengelybe bizonyos furatokon belép a kenőolaj és a csapágyakhoz van vezetve egy másik furaton. De ha túl kopott a csapágy, akkor ,,elejti" a nyomást. Az hogy a csapágy kopását mi okozza, más téma.
márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha hunyorog alapjáraton a nyomásjelző, vagy akár világít is, akkor ez van.

Híg olaj, ritkán cserélt, elkokszosodott olajpumpa, nyomásszabályzó, stb.

Beleraknak drága híg olajat egy motorba, mert az biztos jó.....

Olyan jó, hogy ettől lesznek csapágyasak bizonyos motorok.

Egy hülyegyerek képes volt egy 1.8 dízel mondeót is csapágyasra főzni, mesélhettem neki, bzmeg ne 5-30-at rakj bele, de csakazértis avval etette, és csodálkozott, elkezdett kopogni a motor....

márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet az olajgomba is hibás vagy az olajszivattyú.
márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 Igen. Az már más kérdés hogy csapágyas motornál az olajnyomás sem ér már semmit.
márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1.6 benzines focusba én is 5w30-at raktam, akkor engedjem le?
ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!