Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó eladása magánsze...

Használt autó eladása magánszemélyként vagy inkább adjam el kevesebb pénzért egy kereskedésnek?

Figyelt kérdés

Ez a második autom, az elsőt kereskedésbe vittem be. A jelenlegiért 800-900ezret lehetne kérni, ha beviszem kereskedésbe gondolom örülhetnek ha 700at adnának érte, akkor is ha ott veszek másik autót. Jövő hónapban jár le a műszakija. Érdemes lenne levizsgáztatnom vagy nem érne úgy se többet? Nő vagyok aki annyit ért az autókhoz, hogy vezetni tudom és ennyi. Ha úgy döntök, hogy magánszemélyként hírdetem meg, hogyan csináljam? Vigyem el szerelőhöz, hogy átnézze van e valami baja? (Szerintem nincsen, nagyon jó kisautó, napi használatban van)


Ki hogyan csinálná a helyemben?


márc. 20. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes friss műszakival, friss eredetiségvizsgával, magadtól eladni. Így egyből el fogják vinni és valószínűleg normális ember. Amikor megmutatod az autót, akkor legyen ott veled valaki, mert nagyon átverősek is szoktak lenni. Behazudnak valamit, hogy olcsóbban odaadd nekik.
márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lassan ha már nem nő vagy, is érdemes egy komplett kommandós csapatot odarendelni egy eladáshoz, mert az orkok megtalálnak mindenhogy.

Ha épp most jár le a műszakija, sokat dob rajta egy friss.

Nálunk itt Aszódon 25-ért megcsinálják, ha semmi baja.


Ha odamennek ilyen agyatlanok, ne hagyd magad megvezetni, mindenbe bele akarnak kötni, amiről kitalálják, sok 100e ft a javítása.

Akkor azt kell mondani, vegyen olyat, ami neki tetszik. Ennyi.

Ilyenkor általában köszönés nélkül kimennek a kapun. Olyankor még utánuk is kiabálhatsz valami szépet...

márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hirdesd meg mobilszám pontos cím nélkül a Marketplacen , ott online jelentkeznek a vevők és a csövik indiánok akiket letiltod . Ismerőssel vizgáztasd le irják le mit érdemes cserélni . Semleges helyen ismerőssel menjetek ki a vevőhöz, ha kell neki csináljanak önköltséges műhely átnézetést . Komoly szerződést irjatok a dátum mellé az órát percet , irasd le rögtön a nevedről.
márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez persze mindenkinek a saját megítélése, én például mindig kereskedésben adom le az autót és onnan is veszek, lehetőség szerint márkakereskedésből.


Megkímélem magam a telefonhívásoktól, az autóbemutatásoktól, papírmunkától, stb.


Nekem 2015-ben annyiért vették be a az autót, mint amennyiért én vettem 2 évvel ezelőtt. Nyilván 2 év alatt inflálódott akkoriban is a forint, meg új kuplung volt, téli-nyári gumi, stb., de igazából sokkal többért nem tudtam volna magánszemélyként sem eladni mint amennyit ők adtak érte.


Jövőre tervezek autót váltani, a mostani autóm olyan 1.5-1.8 milliót ér, 8 millióért szeretnék valamit venni, mond a kereskedés rá egy árat aztán kész, valamit abból is tudok biztosan faragni amit kihozok, tehát szinte majdhogynem ugyanott vagyok, mintha én szarakodok az eladással, ellenben megspórolok magamnak egy csomó időt, energiát, problémát.


De mint mondtam, ez mindenkinek a saját megítélése.

márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eredetvizsga 60 napig érvényes , ez túl szoros idő , eddig én mint vevő csináltattam. A régebbiket is megkaptam ezzel adtam el , ha bibi lenne a vizsgájan én ki vagyok védve mert eddig oké volt ....
márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eredetvizsga gyakorlatban mindig a vevő dolga, időhöz között, ne csináltasd meg semmiképp. Mi van, ha lejár és nem viszik el? Ablakon kidobott pénzt lenne.
márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!