Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki, ilyenkor mi van?

Műszaki, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozok az autóm Magyarországon van, fizetem rá a biztosítást, adót mindent. Május elején jár le a műszaki de lehet csak május végén tudok hazamenni. Először átszeretném nezettetni, hogy biztos átmenjen, de azt se tudom mikorra kapnék a vizsgára időpontot. Addigra lehet vissza kéne jönnöm. Ha amikor otthon leszek elviszem átvizsgálásra és kérek időpontot kapok olyan papírt, hogy ha megállít a rendőr igazolva van hogy megy majd műszakira a kocsi így nem büntetnek meg? Utána meghatalmazást csináltatnék és egyik rokonom elvinné a vizsgára.
márc. 24. 16:25
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Nincs ilyen papír. Kint ahol laksz át tudod nézetni az autót, vizsgára pedig kérhetsz időpontot arra amikor itthon leszel. Fél-egy óra az egész vizsga maga, sok vizsgabázis másnapra tud adni időpontot.
márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Van ilyen papír, kedves egyes.


Max. 21 nap a kiállítása az ún. útvonalengedélynek, de ha minden rendben van (forgalomba helyezett jármű, nem áll körözés alatt stb. stb.) akkor kb. azonnal kiállítják, egy valami szükséges, igazolás arról, hogy van időpontod műszaki vizsgára, és akkor a lejárt műszakival is elvezethető adott helyről a műszakira. Mivel át is akarod nézetni, én a helyedben a szerelődet hívnám fel, hogy mikor tudja vállalni, hogy leadod nála a kulcsot-forgalmit, ő átnézi, elviszi forgalmizni, aztán tőle átveszed. Én a motorommal pusztán kényelemből ezt csinálom, bármikor felhívom, akár aznap beviszem hozzá, másnap levizsgáztatja, harmadnap megyek érte, nem kell vizsgaállomást választani meg időpontot foglalni.


Illetve ugye a műszaki lejárta előtti 1 hónapban a lejárati idő + 2 évre hosszabbítják, szóval ha május elején jár le, akkor április elejétől kezdve útvonalengedély nélkül, az érvényességi időtartam változása nélkül vizsgáztatható, szóval lehet, nem is kell ekkora feneket keríteni a dolognak, elég lenne, ha most szólnál a rokonodnak, hogy áprilisban valamikor intézze már el neked, te meg csak küldöd neki az árát.

márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ez az útvonalengedély ügyfélkapun is igényelhető.
márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Egyes vagyok, kedves kettes,

A kérdező nem az útvonalengedélyre gondolt.


Idézek:

"kapok olyan papírt, hogy ha megállít a rendőr igazolva van hogy megy majd műszakira a kocsi"


Én ebből úgy veszem ki, hogy a kérdező a műszaki lejárata után is használni szeretné az autót, boltba menni, suliba menni gyerekért, ügyeket intézni. A MAJD kulcsszó alapján. Ilyet lejárt forgalmival nem lehet elvileg megtenni és nincs is olyan igazolás, ami a műszaki vizsga lejártát és az autó forgalomban közlekedését meghosszabbíthatná.

márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!