Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell a gázpedált...

Hogyan kell a gázpedált kezelni, gyorsan gyorsulni?

Figyelt kérdés

Most járok autósiskolába gyakorlati oktatásra, de az oktatómmal alig tudok valamit megbeszélni, minden kérdésre a választ Ádámtól és Évától indítja, és totál belezavarodik szerintem ő is, hogy mit akart egyáltalán mondani, így kb sose kapok választ semmire.

Szóvá szokta tenni, hogy túl lassan gyorsulok (pl ahogy épp kimegyünk lakott területen kívülre), de mikor kérdeztem, hogy akkor hogyan nyomjam a gázpedált, nem mond rá semmit érdemben.

Jelen példánál egy körforgalomból kb 10 méter után van a település végét jelző tábla, tehát kb 20 km/h-ról mehetnék föl 70-re egyből.

A féket meg a kuplungot ugye ésszel, fokozatosan kell kezelni, de a gázt akkor nem? Mert én csak (szerintem) fokozatosan nyomom egyre jobban, fokozatosan de folyamatosan gyorsulok. Vagy rá kéne ugranom a pedálra, vagy hogy értheti, hogy lassan gyorsulok? De a totál beletaposás (tehát hogy hirtelen ráálljak a pedálra amekkora erővel csak lehet) helytelennek tűnik az átlag pedálkezeléshez képest. Vagy mégis így kéne?

Okítsatok ki, légyszi, ha már az oktatóm nem tette.



márc. 24. 20:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt legjobban ugy tudnad ha lenne sajat autotok amin probalgathatnal.
márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire hülye az oktatód? :D
márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

Hivatalosan autósiskolába jársz, és egy szakavatott oktatóhoz lettél beosztva(gondolom nem kis pénzért), de közben a háta mögött idegenektől kérsz vezetési tanácsot.


Ha majd egyszer megkérdezi, hogy miért így gyorsítasz, akkor ugye azt fogod válaszolni, hogy a gyakorikérdések.hu-n ezt ajánlották?

Majd a vizsgán is mondjál ilyeneket. 😂

márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Egyszerűen elrúgod neki!


[link]

márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

3, ha képes lettél volna elolvasni és értelmezni a kérdésemet, akkor láthatnád, hogy az oktató "háta mögött" kérdezést megelőzte az, hogy tőle kérdezek, csak vagy A) nem kapok érdemi választ, B) túlbeszéli és belezavarodik ő is meg én is. Szóval hogy azért ne kapjak választ semmire, mert ő nem tud normálisan felelni a kérdésemre, az elég nevetséges.

Amúgy meg értelemszerűen ha kapok egy tanácsot, max kipróbálom vagy konkrétummal megkérdezem az oktatót. Ha neked ennyi eszed van, hogy "majd a vizsgán mondjál ilyeneket", akkor csak azt mutatod vele, hogy nem voltál még gyakorlati vizsgán soha.


2, én nem ítélkezem az oktatóm felett, de úgy akarok fejlődni, ahogy csak tudok. Ő eléggé úgy kezeli, hogy a helyzeteket megjegyzem, de nekem a memóriám jobban működik, ha átbeszélem és értem a helyzetet, csak ő ebben nem partnert.


1, igen, könnyebb lenne. Sajnos nincs lehetőségem.

márc. 24. 20:30
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
Már ne haragudj de ehhez nem kell 200 IQ hogy tudjad hogyan gyorsul egy autó.
márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
6, értem, te így estél ki az anyádból, hogy tudod. Jó neked. Ha nem tudsz építő választ adni, akkor amúgy miért vagy még itt?
márc. 24. 20:35
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

majd figyelj oda arra, amit mond.

Az, hogy mennyire nyomd a pedált, szorosan függ anmotorfordulattól. Azt jól csinálod, hogy ahogy gyorsulsz egyre jobban nyomod, de ha jobban akarsz gyorsítani, akkor eoeve kicsit nagyobb benyomással kell kezdeni

márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyből ne taposs rá, főleg alacsony fokozatban, nagyon meg fog ugrani a kocsi. Ez hiba! Jól gondolod, itt is él az, mint a féknél meg (általában) a kuplungnál, hogy egyenletesen.


Két dolgot tudok tanácsolni látatlanban.


Egyrészt az, hogy fokozatos, nem azt jelenti, hogy lassú. Ne két másodperc alatt érjen a padlóra, hanem 1. Sóval felgyorsíthatod a pedálkezelésed, anélkül, hogy aggresszívan bánnál vele.


Másrészt, nem tudom, hogy hogy szoktatok váltani, de ha 20-ról egyből 70re kell felmenned, nyugodtan húzasd ki a szokásosnál jobban, azaz hagyd sebességben kicsit tovább a váltót. Tehát pl (most mondok valamit) ne 35-nél tedd 2-esből 3-asba, hanem 50-nél. Persze piros vonalig ne hagyd pörögni.

márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

#5.

Elhiszem hogy akarsz fejlődni, csak hát ez neked sajnos nem megy.

Az azért jelent valamit, hogy közvéleménykutatást tartasz arról, hogy a jobb lábadat -letámasztott sarokkal- milyen tempóban taposd előre.

Ez tényleg egy komplex, ravasz, fogós kérdés.

Neked az. 😩

márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!