Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell a gázpedált...

Hogyan kell a gázpedált kezelni, gyorsan gyorsulni?

Figyelt kérdés

Most járok autósiskolába gyakorlati oktatásra, de az oktatómmal alig tudok valamit megbeszélni, minden kérdésre a választ Ádámtól és Évától indítja, és totál belezavarodik szerintem ő is, hogy mit akart egyáltalán mondani, így kb sose kapok választ semmire.

Szóvá szokta tenni, hogy túl lassan gyorsulok (pl ahogy épp kimegyünk lakott területen kívülre), de mikor kérdeztem, hogy akkor hogyan nyomjam a gázpedált, nem mond rá semmit érdemben.

Jelen példánál egy körforgalomból kb 10 méter után van a település végét jelző tábla, tehát kb 20 km/h-ról mehetnék föl 70-re egyből.

A féket meg a kuplungot ugye ésszel, fokozatosan kell kezelni, de a gázt akkor nem? Mert én csak (szerintem) fokozatosan nyomom egyre jobban, fokozatosan de folyamatosan gyorsulok. Vagy rá kéne ugranom a pedálra, vagy hogy értheti, hogy lassan gyorsulok? De a totál beletaposás (tehát hogy hirtelen ráálljak a pedálra amekkora erővel csak lehet) helytelennek tűnik az átlag pedálkezeléshez képest. Vagy mégis így kéne?

Okítsatok ki, légyszi, ha már az oktatóm nem tette.



márc. 24. 20:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
#19 Csak nem mindegy, hogy hogyan. Aki nem tud akármilyen oktatóval szót érteni, az valószínűleg szociopata, nem való közútra.
márc. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Ha dinamikusan akarsz gyorsítani, akkor 20km/h-nál mész kettesben, határozottan lenyomod a gázpedált, mehet 40-45km/h-ig, utána váltasz harmadikban, harmadikba simán kihúzathatod 60-ig. És így tovább. Érezni fogod, ahogy autó elkezd húzni.
márc. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
71%

Pedig a jó oktató alapfeltétel hogy az ember ne az érzéseire hagyatkozva tanuljon meg vezetni. Én is hasonló oktatóval voltam, idősebben kezdtem a tanulást, azt gondoltam, amiben ügyetlen vagyok, ha rákérdezek, akkor majd szépen elmagyarázza. Ehhez képest nem egyszer rányúlt az indítókulcsra, hogy akkor álljunk le, és akkor ő elmagyarázta, de az még hagyján, hogy kezdett Ádámtól-Évától egy dolgot, de olyan megalázó stílusban tolta, hogy volt mikor már a könnyeimet nyeltem. Az ilyen alkalmak pont arra voltak jók, hogy az idő menjen, én meg semmit nem voltam forgalomban, csak ültem és vártam, hogy befejezze a megalázó szentbeszédet.

Így 17 óra után jeleztem, hogy oktatót váltok. Sikerült kifognom egy türelmes oktatót, aki figyelembe vette az életkoromat is, több alkalommal az autó működését is szemléltette, hogy lássam az összefüggéseket. Nem mondom, hogy könnyű volt a tanulás, de elsőre meglett a forgalmi vizsgám, és egy hónapra rá már vígan vezettem. Pár hónapig úgy, hogy a párom mellettem ült, majd önállóan.

Szóval nyugodtan válts oktatót!

márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Jó oktató betanít a vizsgára, és remélhetőleg nem ültet beléd később leküzdendő gyökérségeket. Isten mentse a közutakat az olyan úrvezetőktől, akik azt csinálják, amit az oktatótól tanultak. Azok a közveszélyes őrültek.
márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!