Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megfognak egy 110 köbcentis...

Ha megfognak egy 110 köbcentis robogóval, ami 50 ccm-nek van papírozva, abból lehet bajom?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, alapból: igen.

Nade az eladóm azt mondta, hogy ő is már 50 ccm-esnek vette, ott volt az adásvételije egy előző tulajjal, aki levizsgáztatta 50-esnek, és hogy nekem és neki nem kell műszakilag értenünk a motorokhoz, tehát az a hibás, aki először 50-esnek adta el. Igen, a szabályok nem tudása nem mentesít a felelősség alól, nade itt nem a szabályok nemtudásáról van szó, hanem arról, hogy műszakilag "nem értünk" a motorokhoz, és "nem vagyunk szerelők, nem tudhatjuk". Ezek alapján valós az a következtetés, hogy visszavezethető a probléma másra és ráhúzható a vizes lepedő baj esetén és nem én ütöm meg a bokám? Az eladó szerint majd én rálőcsölöm a bajt, ő meg továbblőcsöli másra, és nem lehet bajunk. (Egyébként az eladó jó barátom, szóval vélhetőleg nem hagyna bajban.)

2000-res évekbeli robogóról van szó, amit már annyit hajtottak, hogy eladó elmondása szerint már ellenőrzőpadon sem adna le olyan teljesítményt, ami megüti egy 110 ccm-es teljesítményét, ha ez esetleg számít. (És hogy akkor miért ezt venném? Mert megbízható baráttól jó állapotú nagyon. Ebben nem kérek véleményt, csak a fenti problémáról!:) )



márc. 28. 07:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
"egy előző tulajjal, aki levizsgáztatta 50-esnek," azt hogy csinálta ? rendőr nem hülye csak szarnak rá manapság már nem annyira de régen az 50esek fele nem 50es volt
márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem. Megsimogatják a buksidat.
márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

a sebesség részével nem értek egyet a kressz 45 km/h órát enged meg segédmotornál ez a rigához meg verhovinához babettához készült azóta jöttek új motorok ma még a legkissebb am6 os derbik riejuk is mennek nyolcvanat tuning nélkül. Ha 110 köbcentis robogót 50 köbcentiméteresként használsz (már meg kötötted a biztosítást) El követtél egybiztosítási csalást.

Megáll még egy hatóság félrevezetése

+ hogy nincs kategóriád ami a jelenlegi törvények szerint nem szabálysértés hanem bűncselekmény.

Bűnhalmazat 4-5 év

márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na a 4-es tok jot irt. En nem emlekszem mar ilyenre a jogsibol, sőt. Inkabb az autos reszere megy ra a B ugye, max emlites szintjen van robogo benne, mm ahogy tanitottak.


Az utso jo amit ir, de ezek a halmazatok meg LEHETSEGES buntetesi evek mindig csak ijesztgetesek, hogy ne legyen kedved bűnözni amugy. Mindig ilyenekkel dobaloznak, hogy "ez akár 2-5 evig terjedo szabadsagvesztest is vonHAT maga utan" es hasonlok, es szinte sosem kapsz annyit ha csak nem durvan indokolt, hanem a legtobb embert elengedik egy kisebb-nagyobb penzbirsaggal vagy egy priusszal azt jonagyot. Plusz ha birosag dont, azok mindig empatikusan itelnek, lattam mar par ilyen meghallgatast, én is voltam rendor. Es latjatok mennyire ertek a motorokhoz, full kandzsi. Nem minden rendir ert hozzajuk + feleslegesen nincs kedvuk dolgozni, ami azt jelenti, hogy a 20 fos kaputanysagubkbol csak akkor allitott meg barki egy robogost, ha nem volt rajta sisak, vagy vitt meg valakit, amugy senki, mert ha normalisan fel vagy oltozve, van sisak, nornalis allapotu a gep, es nyilvan jem mesz 130al, hanem szepen 30-40-50-el, akkor nagyon nem feltuno es nem erdekli a rendort. Maximum, mint emlitettem, kifejezett kozlekedesi akcioban resztvevoket, amik ritkan vanbak es celzottak, es nem valoszinu hogy egy atlag, munkabajaros semmi rosszat nem tevo ember belecsuszik.

márc. 29. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!