Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikertelen műszaki vizsga...

Sikertelen műszaki vizsga esetén ugyanoda kell visszavinni vizsgára az autót, ahol megbukott?

Figyelt kérdés

Nem engedték át az autót műszakin. Elvittem szerelőhöz, ott azt mondták, hogy semmi probléma az autóval (a hibapapíron azt írták, hogy “nagy holtjáték a kormányon/ axiálcsukló/ nincs rásegítés”). Köteles vagyok ugyanoda visszavinni vizsgára, vagy egy másik szervízbe is vihetem?

Az eredeti helyen adtak időpontot vizsgára, a műszaki érvényessége lejárata utáni 2. hétre.


márc. 29. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Országosan hatósági a vizsga. Nyilván magukat vennék komolytalanul, ha nem ugyanazok lennének a követelmények minden vizsgaállomáson.
márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Legjobb lenne ha a szerelőd vinné el vizsgáztatni az autót.
márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez meg a másik. Nekem mindig a szerelőm viszi. Leadom, igaz, így egy nappal több, de legalább ő szenved vele.
márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan előfordulhat, hogy a szerelő jobb ajánlatot tud kicsikarni az adott szituációból?
márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, a szerelő ugyanannyit fizet, de cserébe te még azért is fizetsz, hogy ő intézi helyetted. Ha haverod a szerelő, akkor úszod meg a hatósági vizsgadíjjal.
márc. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Viheted bármelyik vizsgaállomásra, de ha kicsúszol az érvényességi időből, útvonal engedélyt kell kérned okmányirodában, amivel elviheted a műszakira.


Valamelyik fél amúgy trehány a munkájában, ha ilyen ellentmondás van. Valószínűleg a szerelőd.


25ezer körül vállalnak szervizek felmérést/felkészitést vizsgadíjjal együtt. Fizetsz ennyit, és nem megy rá az időd a pingpongra.

márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jövőhéten átnézi egy másik szerelő is. Ahogy olvasgattam (meg a szerelő is azt mondta), ezek olyan hibák, amiket nekem is érzékelni kellene vezetés közben, de semmi rendellenességet nem tapasztalok.

Szóval kíváncsian várom a harmadik vizsgálat eredményét.

márc. 31. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!