Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha forgalmi vizsgán véletlenül...

Ha forgalmi vizsgán véletlenül egy buszmegállóba kanyarodok ki akkor megbukok??

Figyelt kérdés
Elofordult mâr velem gyakorlàs közben,hogy pl telezöld jelzèsnèl vèletlenül a buszmegàllóba kanyarodtam ki ,mert nem làttam el teljesen balra. Ilyenkor ez azonnali bukàs a forgalmi vizsgàn? Ezèrt kàr lenne.. hogy oldjam meg ezt a problèmát??? Annyi mindenèrt meg lehet bukni

márc. 27. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
???
márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy az, és mégis hogy kanyarodsz, hogy nem látsz? Ha nincs buszöböl, a sávban áll meg a busz, akkor nincs mit kérdezni? Ha meg van öböl, mit nézel, hogy nem látod?
márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem is értem, hogy kanyarodtál ki buszmegállóba?
márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
ha veszel fel utasokat akkor nem
márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Eh? Sőt, ha D kategóriát csinálsz, még azért is megbuktatnak, ha az elméletileg létező pocsolyával összefröcskölnéd a leendő utasaidat. Amúgy nem is értem a kérdést, te autót akarsz vezetni? Akkor mit keresel a buszmegállóban? Hogy lehet valahova VÉLETLENÜL kanyarodni? Az én autóm, arra megy, amerre nézek, miközben tekerem a kormányt. Nem tudok véletlenül kanyarodni sehova. Oda kanyarodok, ahova kormányzom a gépet.
márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A buszöbölbe behajtás azonnali bukást jelentő hiba.

Azt jelenti, hogy a vizsgázó még bem képes felismerni, hogy neki hol van a helye az úttesten.

Ismert jelenség, a gyakorlások kezdeti szakaszában, de a forgalmi vizsgán már nem megengedett.

"A közlekedési helyzetet nem ismeri fel" azonnali bukást jelentő hiba, és az irányjelzés elmulasztásáért is buktatnak, és ha "véletlenül" hajt be a vizsgázó egy buszöbölbe, sanszos, hogy az irányjelzőt sem fogja megfelelően használni.

márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, orvosi alkalmassági nélkül ne akarjál vizsgázni, ha meg vak vagy, ne hamisíts orvosi alkalmasságit...
márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Azért itt néhány hozzászóló megint túlzásba viszi.

Ismert jelenség az, hogy a tanulók kezdetben még azt sem ismerik fel, hogy az előttük lévő területen nekik hol van a helyük, nem ismerik fel a buszöblöt, sőt lehet a buszsávot sem, a megszűnő forgalmi sávra is későn reagálnak, stb.

Ezzel semmi gond, a tanulás része ezeknek a helyzeteknek a megfelelő kezelése is, de amíg az nem történik meg, a forgalmi vizsga még távoli cél, de azért gyakorolnak a tanulók.

Azt azért nem kellene sugallni a kérdezőnek, hogy rettenetesen tehetségtelen a vezetéshez, ha nem látja a buszöblöt.

Azt sem írta, hogy már most téma a forgalmi vizsga, vagy 10 óra gyakorlás után gondolja, hogy az majd később is probléma lesz.

Az tény, hogy forgalmi vizsgán megbukik, ha behajt a buszöbölbe, de azért is gyakorolnak, hogy megtanuljon figyelni, nem csak nézni, látni is, és megfelelően reagálni.

Az más kérdés hogy ahhoz mennyi időre lesz szüksége.

márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Gábor te vagy? 😁
márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

"Azért itt néhány hozzászóló megint túlzásba viszi"


A megnyilvánulások alapján ezek csak tipikus fotelsofőrök, akik már a kérdést sem értik, csak vaktában ekézik a kérdezőt.


Nekem simán beugrott nem egy olyan szituáció, ahol kanyarodás után azonnal a buszmegállóban/buszöbölben találhatjuk magunkat.


Itt egy példa:

[link]


Ha a Gyáli útról kanyarodsz rá a Határ útra, akkor pont semmi nem utal rá, hogy kanyarodásnál rögtön 1 sávval arrébb a forgalmi sávba kell bekanyarodni és nem a buszöbölbe. Az már csak külön grátisz, hogy a buszöböllel együtt szűnik meg a külső sáv is, és ilyenkor nagyon oda kell figyelni, mindenkinek, hogy ne a busszal együtt soroljanak be.


Hasonlóan peches szituáció a Sibrik felüljáró a Kökinél:

[link]


Hivatalosan a jobbról érkezőknek meg kell állni és elsőbbséget adni, sokan mégis a buszöblöt gyorsítósávként használva sorolnak be, megmondom őszintén, magam is csináltam már ezt.


Persze tudom, majd jól megmondja a nép, hogy adjam vissza a jogosítványom, de egyértelműen látom a mindennapokban, hogy ki az aki helyismerettel közlekedik és ki az aki életében először jár ott.

márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!