Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangszórókat szeretnék beépíte...

Hangszórókat szeretnék beépíteni a kalaptartóba a kocsimban. A csomagtartóba már be vannak húzva a vezetékek, mivel az előző tulajnak szintén kalaptartóba épített hangszórói voltak, de azt nem adta a kocsihoz. Mennyire nehéz a művelet?

Figyelt kérdés

Sajnos az autóvillamossághoz és úgy általánosságban bármilyen elektrós, audiós dologhoz semmit nem konyítok. Ezeket leszámítva eddig az összes autómon kb. mindent megcsináltam, amit otthoni garázs körülmények között meg lehet, vezérlés, fékek, olaj, féltengely, kuplung stb stb...


Ebben viszont most segítségre van szükségem. Vettem azóta bontott kalaptartót, mert ugye nem adta a srác a kocsihoz a hangszórókkal együtt, akkor úgy voltam vele hogy nem is kell, olcsóbb volt így, melós autó, jobban pakolható stb... De azóta már nem melósnak van használva, így jó lenne bele újra a zene hátra.


Mellékelek pár képet, hogy milyen vezetékek vannak behúzva hátra, és hogy milyen állapotban vannak.


[link]

[link]


Ha veszek bármilyen középkategóriás hangszóró szettet, akkor kell valamit mókolnom velük, forrasztani vagy ilyesmi, vagy csak ráhúzom őket és már mehet is? Azon kívül hogy nyilván a kalaptaróban kivágom nekik a helyet. Valamint hogyan rögzítsem, méretezzem a kivágást, mennyire szorosra, milyen csavarokkal, hogy ne legyen rezonancia meg recsegés esetleges rossz megoldások miatt?


Tényleg nagyon suta vagyok ehhez a témához, kérlek úgy magyarázzátok el lépésről lépésre mintha egy gyereknek mondanátok, az alapoktól. A vezetékeken nincs semmi jelölés, azt nyilván látom hogy az egyik kisebb, de nem tudom a kettő közül melyik mire megy rá stb stb...


Valamint milyen márkájú és típusú hangszórót javasoltok? Az autóban egy sima Pioneer fejegység van, semmi extra.


Köszönöm a segítséget!!



márc. 31. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Azok amiket mutatsz a képen sima hangszóróvezetékek amikre csúszósaruk vannak forrasztva vagy rá lett szorítva fogóval.

Ezek a saruk pont illeszkedni fognak a leendő hangsugárzón lévő kis sarura.

Valószínűleg majd azon is lesz méretbeli eltérés így adja majd magát melyiket melyikre kell húzni.

Egyébként az egy jelölt kábel mert ha jobban megnézed akkor az egyiken fut egy fekete csík az alap szürkén kívül.

Azt kéne eldönteni, hogy új vagy használt hangszórót akarsz és azt is tudnom kéne, hogy az autóban vannak-e más hangszórók; pl. az ajtókban vagy az A-oszlopban.

A meglévő fejegység típusa sem lenne egy felesleges infó.

Ha újat veszel azzal adnak csavarokat is és tömítő szivacsalátéteket, hogy az akusztikus rövidzár létrejöjjön.

márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!