Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedvező áron hozzájuthatnék...

Kedvező áron hozzájuthatnék egy VW Transporter 4-hez. Mihez lehet vele kezdeni? A fuvarozás tetszene, mint szakma.

Figyelt kérdés
ápr. 1. 13:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

#10 Az a baj, hogy itt kép opció vetődik fel. Nem tudom melyik az igaz, mert nem részletezted, de egyik sem olyan opció, amit nagyon hirdetned és ajánlgatnod kéne másoknak.


1. Ha feltételezzük, hogy a te vállalkozásod legális, akkor ez a "Ha nem lesz melója,majd eladja aztán csók" közel sem ilyen könnyelmű, mert seperc alatt csődbe lehet jutni. A vállalkozás elindítása rengeteg pénz, a fenntartása szintén nem kevés. Ahhoz, hogy ezeket a kiadásokat kitermeld, ahhoz k*rvára nem elég az, hogy "néha felkérnek". Ahhoz folyamatosan tolni kell. Magánvállalkozó az anyám, magánvállalkozó apám, magánvállalkozó a nővérem, magánvállalkozó egy közeli ismerősöm és én is egyre közelebb kerülök hozzá, szóval nagyon jól tudom, hogy mivel jár. Ha "néha felkérnek", akkor SOHA nem fogsz annyi pénzt megtermelni, mint amennyit az állam beszed tőled. Pénztemető, magyarul.


2. Egészen biztos vagyok benne, hogy a te "vállalkozásod" az nem vállalkozás, hanem maszekolsz, itt-ott néha szívességet teszel, amiért cserébe hozzád vágnak egy kis pénzt. Oké, ez nyilván anyagilag ezerszer jobb, hiszen nem kerül pénzbe a nem-létező "vállalkozás". Egy baj van vele: amennyi pénzt ezzel keresni lehet, annyiért kár felkelni. Ráadásul még ha a vállalkozásnak feketén nincs is kiadása, az autónak akkor is van és a "néha" munkákkal még azt sem biztos, hogy kitermeled. Azaz még feketén is pénztemető. Az illegalitásáról meg csak annyit, hogy konkrétan én nem ellenzem, de publikus helyen vagyunk, ha lenne kettőnél több agysejted, akkor nem hirdetnéd itt ország-világ előtt.

ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11!Rendesen adózom,járulékokat fizetek,TB-t,nyugdíjat,teljesen számlaképes cég.

Csak nem konrétan fuvaros a tevékenységi kör szerint.25 éves cég,fent van a cégjegyzékben,google azonnal beadja.

megint csak túl bonyolítod a dolgot.

Egyébként az 1-es is én voltam,normálisan adtam választ a kérdésre,mivel az "autók motorok" rovatban van,ennek megfelelően(nem vállalkozás rovat),de Gyk oldalhoz megszokott módon,itt is elindultak az okoskodások,hogy nem úgy van az,stb.

A kérdező majd utána jár,hogy hogyan szeretne vállalkozni,az ő dolga.

Én csak arra tértem ki,hogy így látatlanban egy kb 6-8 száz ezres platós T4,meg lehet próbálkozni vele ezt azt szállítgatni főleg valahol vidéken,aztán meglátja,megy e a dolog.Senki nem fogja ezért cseszegetni egy ilyen tételnél.Ez nem egy 100 milliós mittudomén ételszállító kamion,hogy agyonlövik,ha nem 4.6 celsius fok van a raktérben.

ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó áron van, akkor eladod és kerestél rajta, mást nem nagyon lehet mondani ennyi infóból.
ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakmának kevés lesz egy ilyen kisautó. De mellékesnek jó lehet, ha kevesen csinálják a környéketeken. Ismertem olyat, aki egész jó mellékest szerzett ilyen kisebb fuvarokkal, persze "maszekban" tolta. Mindig volt valami költöztetés, használt bútor szállítás, tűzifa, cefrés hordó, meg ilyen szirszarok, amikhez az utánfutó már kicsi. 4-5 ezreket elkért ilyen fuvarokért. Amikor abbahagyta, gondoltam rá, hogy én is veszek egy kis platós valamit, de nem bírok emelni, nekem már gond lenne egy kétajtós szekrényt felvinni az akárhányadikra.
ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!