Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy olajcsere?...

Mennyibe kerül egy olajcsere? (Min-Max)

Figyelt kérdés

Márkaszervizhez vagy Márkafüggetlen szervizbe érdemes vinni a kocsit.

Azt olvastam hogy szűrőket is ilyenkor érdemes cserélni.


(Első autó tulaj vagyok)



ápr. 2. 00:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Jó minőségű olajjal nekem otthon cserélve 15.000 ft szokott lenni. Erre rájön a szervizek profitja az alkatrészen, plusz munkadíj. Olyan 30-50 ezer ftre lehet számítani jó minőségű olajjal összesen. Persze ha a gagyit te veszed és viszed, ők csak kicserélik, akkor meg lehet úszni 20-ból is, de akkor gagyi olaj van benne, ezen pedig pont nem kéne spórolni. Márkaszervizben akár többet is elkérhetnek érte, de nem érdemes oda vinni, ha nem garanciás már az autó.
ápr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

20 ezertől felfelé határ a csillagos ég autótól függően.


Márkafüggetlenbe jobban megéri, de ezt ne keverd össze a maszekkal, tehát mindenképpen rendes szerviz legyen, ne valami gyökér a garázssoron. Ha bizonytalan vagy, google térképbe írd be, hogy "[község] autószerviz", aztán az értékelések alapján válogass. Általában a legjobbakat teszi legelőre. Ha találsz egy olyat, aminél van 50, vagy akár 100+ értékelés és az átlaguk 4.5 fölött van, akkor oda mehetsz nyugodtan.

ápr. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
120 körül van márkaszervizben.
ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Olajszűrőt mindenképpen cserélni kell olajcserekor. Légszűrőt nem.

Nekem a motorkerékpáromba 12.750 forint volt a 4 liter Motul olaj, amiből 3,8 liter kell bele, meg 3090 forint a szűrő. Tehát kicsit több mint 15 ezer forint. Ha elviszem a szerelőmhöz ezeket és a motort, 8 ezer forintért csinálja meg. Nézd meg, mennyibe kerül a tiedbe való olaj és szűrő (pl. filterabc), arra jön rá az ilyen kb. filléres szerviz. Tehát 20 ezernél kezdődik, aztán már csak azon múlik, a szerelőd mennyire találja megterhelőnek ezt a rutinműveletet.

ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
(De ha van otthon aknád, pl. a tesómnak a munkahelyén van egy szerelőműhely, amit az alkalmazottak használhatnak), akkor magadnak is meg tudod csinálni anyagköltségből gyorsan. Nem atomtudomány egy olajcsere, szinte bárki képes rá. Csak ugye kell hozzá nyomatékkulcs meg új alátét a leeresztő csavarhoz (utóbbi filléres, előbbi talán van otthon), két-három olajcsereként új csavar.
ápr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb, ha magadnak csinálod. 5 liter jó minőségű olaj, egy nem no-name kínai szűrő, meg egy tömítés a leeresztő csavar alá 25e-ből megvan. + vasárnap délután egy fél óra elfoglaltság.

Márkaszerviz egy Opel Astrára kért ezért tőlem 60e-t 3 évvel ezelőtt. És az inflációt figyelembe véve gyanítom azóta olcsóbb nem lett. Akkor döntöttem el, hogy inkább magamnak csinálom és tojok a szervizfüzetre. Egy jövőbeli eladáskor úgyis az autó pillanatnyi állapota fog számítani, nem az, hogy tíz éve ki cserélte rajta az olajat.

ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 hypno ***** válasza:
53%

Én az idén 21 éves Renault Megane-omat márkaszervízba hordom olajcserére.


Legutóbb 2022. decemberben történt ilyesmi.


A cserére a szűrővel együtt 0,30 órát, vagyis kb 20 percet számoltak 16 200 Ft + ÁFA rezsióradíjjal.

Az bruttó 6.172 Ft. Plusz az anyagköltség.

ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 hypno ***** válasza:
54%

Kiegészítés


Másfél év alatt nyilván feljebb ment a szervízek rezsióradíja is.

ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Érdeklődtem néhány szervíznél és elég sokkoló árakat mondtak, mondtam nekik hogy a lehető legjobb minőségű szűrőket és olajat kérném.


100-120k tartományban mozogtak.

Márkaszerviz és márkafüggetlen szervízeseket is kérdeztem egyaránt.


Mitől lehet ennyi? Ekkora a baj van a piacon, vagy érzik hogy kezdő vagyok és lehúznak?

ápr. 2. 10:30
 10/20 hypno ***** válasza:

#9


Rá kell nézni milyen rezsiórabérrel dolgoznak.

Itt egy cikk a témában.

[link]

ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!