Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 2008 1.8TDCI,...

Ford Focus 2008 1.8TDCI, akkumulátor kisült a hidegben, már régi volt, egy hónapot állt garázsban az autó januárban, majd nem indult be, valaki találkozott már hasonlóval?

Figyelt kérdés

Miután be akartam indítani észre vettem hogy nincs áram, kicseréltem az akksit, de össze vissza villog minden az óracsoporton, kiírja a műszerfal hogy automata váltó és motor hiba , pedig manuális váltós az autó, óracsoport típus hiba javítva lett, biztosítékok-csatlakozók kitakarítva, relék lábai szintúgy, összes relé és biztosíték jól működik. KTS és Autocom sem kommunikál vele.

Valószínűleg ECU baja lett, de hogy hogy arról fogalmam sincs, de még mielőtt lenne rá pénzem, hogy szakszervízben utánna járjanak és elkérjenek több százezer forintot, meg szeretném kérdezni, hogy valaki esetleg járt már így, és nála mi volt a probléma? Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat, szép napot mindenkinek!



ápr. 6. 11:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen és nem indul az autó, relét hallom kattanni de az önindító meg se mozdul.
ápr. 6. 11:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Önindító bendix behúz, vagy az sem?
ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy hallotatm hogy tanitani kell akku cserénél .
ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem húz be, semmit sem csinál, egy relé kattant, gondolom az önindító-é, de az önindító nem mozdul és ezzel egyidőben világít minden a műszerfalon, és sípol hangosan 3-4et, és kiírja hogy a váltó rossz és a motor rossz. Igen, simán lehetséges ez is, mivel lehet 2-3 hétig is halott akksival volt, csak ha netán nem az akkor nem fizetnék több tízezret ezért.
ápr. 6. 16:54
 5/6 krwkco ***** válasza:

"az önindító nem mozdul és ezzel egyidőben világít minden a műszerfalon"

Lehet, hogy nem jó az akksi kontaktusa és terhelésnél leesik az elektronikára jutó feszültség. Pl. nem tiszták a pólusok, nincsenek jól rögzítve a saruk, törés van a fő kábelek valamelyikében, rossz a testkábel érintkezése.

ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem, minden jól működik, új akksi, letakaritottam mindent ami csatlakozó és köze lehet hozzá, ezért valószínűleg az ECU-val lesz baj, de kövi héten ha minden igaz viszem szervizbe és kiderülnek a dolgok.
ápr. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!