Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ráindíthatok, hogy eljussak...

Ráindíthatok, hogy eljussak szervizig vagy valami komolyabb a gond?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne ekézzetek, nem sufnizom, csak a szervizig akarom eljuttatni az autót.


Eléggé gyengélkedett már a generátorom, aztán még aznap fel is villant az akku jel és szépen le is merítette az akkut. Szerencsére pont hazaértem, így a lényegében új akkut kivettem, feltöltöttem.

Egy ideig állt az autó, de most visszatettem az akkut és (helyes polaritási sorrendben) csatlakozáskor nagyjából a generátor felől fehér füst és égő szag jött, úgyhogy gyorsan le is szedtem a töltősarukat. Nem vagyok benne 100% biztos, hogy a generátor vagy más vezetékek, de gondolom, hogy ezzel teljesen leégett az egyébként is rossz generátor.

Lehet, hogy valami komolyabb dolog történt és nem csak a generátor diódái füstöltek el?

Ha visszateszem a sarukat, ráindíthatok (hogy elvigyem a nem messze lévő szervizig), vagy azzal tutira nagyobb kárt teszek az autóban?


Nagyon köszönöm a segítséget!



ápr. 8. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

A generátor dióda nem füstöl.

Ha füst és égett szag tapasztalható, akkor vagy a generátorhoz vezető kábelek, vagy a fesz.szabályzó, vagy a tekercsek éghettek le.

A helyedben lekötném és elszigetelném a generátor vezetékeit, és elvinném a szervizbe.

Az mondjuk érdekes, hogy az akku visszarakásakor mit kerestek ott a töltővezetékek......?😮

ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Elnézést, valóban pontatlanul fogalmaztam.

Töltősaru alatt csak a sima sarukat értettem, amit ráteszünk az akkura, tehát az autó vezetékeit, nem töltöttem közben vagy ilyesmi.

Én is attól tartok, hogy mégis valami vezeték, de én nem tudom szétszedni.

Akkor lehet, hogy vontatás lesz ebből és bízom benne, hogy nem lesz anyagi totálkár. Mindenképpen szakértőhöz akarom vinni, van is időpont, csak addig akartam volna elvinni lábon.

ápr. 8. 19:35
 3/4 krwkco ***** válasza:

" a generátor felől fehér füst és égő szag jött,"

Ha nem találod meg, hogy mi égett és nem csatlakoztatod le, akkor nem szabad visszatenned a sarukat.

Szóval nem tudsz saját erőből menni a szervizbe.

ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Csak egy pillanatig füstölt és nem azt figyeltem, hogy konkrétan honnan jött, hanem inkább gyorsan levettem a feszültségről. De köszönöm a megerősítést, nem teszem vissza.

ápr. 8. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!