Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 1 hete mentem az autóval...

Gyurika147 kérdése:

Kb 1 hete mentem az autóval semmi gond nem volt aztán valami furcsa hangot hallottam a jobb elsőkerék felől és hirtelen meg is nőtt az autóm fogyasztása valakinél volt hasonlo?

Figyelt kérdés

Észre vettem piros lámpánál állva a kijelzőn hogy folyamatosan nő a fogyasztás megállás nélkül 16l/100km nál elkellett indulnom amig nem volt ez a furcsa hang 10-11L/100km volt a fogyasztás

Szerintetek mi lehet? Szerviz csak jövő héten tud fogadni

A hangot nem tudom mihez hasonlítani de ha nagyon muszáj akkor mintha műanyag törés lett volna próbáltam átnézni az autót de nem nagyon lattam semmit

-BMW E60 520d



márc. 19. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor mész valahova, megállás után nézd meg hogy meleg-e a féktárcsa, de óvatosan, mert ha fog a fék, akkor meg is fog égetni. Szerintem valami a féknél történt és a fog a fék.
márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem még ma🙂 de attol lehet ez az üzemanyag fogyasztás ingadozás?
márc. 19. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Hogyne lehetne. Ha fog a fék, akkor több üzemanyag kell, hogy mozgassa az autót, hisz visszafogja a fék.
márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell benyulni a tarcsahoz, ha befog annyira a feked, hogy 1,5* a fogyasztas, eleg ha rateszed a kezed a felni kozepere egy 5km-es ut utan. Ha a jobb elso melegebb mint a bal, vagy a fek, vagy a kerekcsapagy szorul.

Ha megemeled az autot es megforgatod (ha tudod) a kereket elore-hatra a kezeddel, akkor mar sejtheted hogy a ketto kozul melyikkel lesz a gond.

márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# ki fogom próbálni amit javasoltál. Illetve ki próbáltam az 1# válaszoló javaslatát az első két tárcsa 5km után érezhetően melegedik a hatások még nem. De küldök be egy videót hogy mit produkál az autó
márc. 19. 18:46
 6/10 A kérdező kommentje:
márc. 19. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy megy fel a fogyasztás jelző, hisz a km nem növekszik, de az üzemanyag fogy. Ez teljesen normális jelenség. Fék nem lehet, mert az útközben növelné a fogyasztást, nem egyhelyben. Teli tankos módszerrel nőtt a fogyasztás? Teli rakod, mész 2-300 km, megint teli rakod, így egész pontos fogyasztási adatot kapsz. Ez a gép akár mutathat hülyeséget is.
márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Álló autónál nem liter/órát kellene kiírnia? Nem tudom BMW-nél mi a megoldás a VW konszernes autómnál, ha állok, akkor átvált liter/100km-ről. Ilyen formán meg lehet valami jeladó sérült, és azt érzékeli az autó, hogy nagyon lassan megy, de még nem annyira, hogy a kilométeróra mutatója megmozdulna.
márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a sebességjelző a fogyasztás alatt 18 km/h-t mutat, amikor egyhelyben állsz, így szerintem az egyik ilyen sebességjelző mehetett tönkre.
márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 az az átlag sebesség az szerintem nem gond a magas fogyasztás előtt is így volt, 8# mindig így mutatta “Liter/100km”
márc. 19. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!