Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normálisan ha nagyon fent fog...

Normálisan ha nagyon fent fog a kuplung?

Figyelt kérdés

Most szereztem meg a jogsit, és mentem egy-két kört az autóval, ami egy 2011-es nissan micra. Eddig a feleségem használta. Az oktatóm autóján a felengedési távolság fele alatt fogott a kuplung, de a miénknél olyan 80-85%-nál. Tavaly már megnézte egy autószerelő, de azt mondta, hogy ez normális. Nekem sajnos nem tűnik annak. Egyébként nincs gond az autóval, szépen lehet váltani, nem rezeg meg semmi.

Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?



ápr. 11. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ki van kopva a kuplung. Egy darabig még jó lehet, de előbb-utóbb kuplungcsere kell.
ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mad Max2 ***** válasza:
52%
Ha fent fog a kuplung az azt jelenti hogy kopott a kuplungtárcsa, és közeledika kuplung csere ideje
ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Nekem minden autómon fenn fogott a kuplung, még azon is amint én cseréltettem komplett szerkezetet, szóval még nem aggódnék. Általában van is rajtuk utánállító szerkezet, és egyszerűen így áll be. Pl a Fordomon volt, és hiába lazítottam a kuplungbowdenen, szépen utánaállított.
ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

#3 Van utánállítós kuplungbowden? Ezt nem is tudtam.


Kérdező, nem kell foglalkozni vele, használjátok amíg jól működik, utána kuplungcsere. Van amin alapból fent fog, van amin lehet állítani és van ahol lassan a kuplung végét jelenti.

ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Igen van! Nekem anno el is tört ez az alkatrész a kuplungpedálnál.Ebbe van a bowden vége beakasztva.

[link]

ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a 0 km-esen rendelt új autóm kuplungja is nagyon fent fog. Egy 310e km-t futott 16 éves autóból ültem át, aminek meg a kuplungpedál útjának az alsó 1/3-ánál már elkezdett fogni. Nagyon furcsa volt. Garanciában szóltam is miatta. De azt mondták ez ilyen, semmi baja, szokjam meg. Azóta lassan 5 év eltelt és valóban rosszabb nem lett. Azt nem gondolnám, hogy a gyárban kopott kuplungtárcsával rakták volna össze.

Pedig még a márkaszervizben is mindig lefulladnak vele először, mikor a szerelőállásra akarnak beállni vele. Hozzáteszem egy 1500-as fordulaton 350 Nm nyomatékot leadó dízelről van szó. Csak nem számítanak rá, hogy ennyire fent fog és betáran engedik a kuplungot.

Bovdenes kuplungos autóm nekem még soha nem volt. Eddig mindegyik hidraulikus volt.

ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Köszi. Ez már az olcsón gyártás fejlesztése bonyolítás helyett. Szerintem korrekt. Ezért lehet olcsóbb az autó, de nem kell miatta folyton utánállítani a kuplungot. Tetszik.
ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Suzuki Ignisnek is fent fog .
ápr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mad Max2 ***** válasza:
A suzuki ignis bowdenes. Ha lent gog akkor álítani kell a bowdenen ha még lehet. Ha már nincs hova beljebb tekerni akkor a kuplung tárcsa már a vége felé közelit. Üdv egy ignis tulaj😉
ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mad Max2 ***** válasza:
Bogy ha fent fog azt akartam írni
ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!