Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költséghatékony használ...

Milyen költséghatékony használtautót vegyek?

Figyelt kérdés

Napi 50km-t hajtanám országúton. Gondolkodtam régebbi 2000 előtti tipusokon, viszont velük az a baj, hogy a vételáruk olcsó, viszont a nagyrészük szét van rohadva, és anyagi csőd rendbehozni, gondolok itt pl. egy 99-es Swiftre.


Újabb autóra pedig nincsen pénzem, ami az 1 millió feletti kategória, így nem tudom mi tévő legyek.


Az igényem igazából egyetlen egy dolog, ne romoljon el valami 3 havonta, és ennek a javíttatása ne legyen többszázezer forint. Nem tudom, hogy mennyire kérek lehetetlent tőletek, de eléggé el vagyok keseredve ettől a használtautó vásárlástól.



ápr. 11. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Dacia sandero.
ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert nem látod logikusan a dolgot. Egyrészt nem kell új autót venni és nyilván nem a legrosszabb suzukit kell megvenni. Egy misi is alatt találhatsz jó állapotú és használható swiftet amit garázsban tartottak és nincs szét rohadva. Én amúgy a 2000-ben gyártott ezres swiftemet nagyon km-el vettem és én is tettem bele rendesen. Nem sok gond volt vele. De a rozsda miatt váltam meg tőle 5év után és bírta a strapát.
ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
400-500 körül szerintem kapsz klimás nem rohadós swiftet
ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt felejted el, hogy oké, hogy megveszed 500-ért pl. Wagonrt, átiratás, biztosítás, adók stb. lesz 2-300 ezer, pluszban megint ennyi teljesen rendberakatni, hogy tényleg jól is működjön. Vezérléscsere, olajcsere stb. csak ezek az alapok minimum 150 ezer ft, ha nem tudod megcsinálni magadnak. Persze csak ha nincs komoly baja. Ha van, akkor gazdasági totálkár, azért adják el. Ebben az árkategóriában szinte lehetetlen hibátlant találni bármiből, szóval vételáron felül jó ha félre van téve 500 ezer összesen. A vásárlók 30%-a ebben az árkategóriában keres, így akkor lehet csak jó szerencséd, ha a frissen felrakott hirdetéseket nézed, pl. beállítasz típusfigyelőt használtautó.hun. Ez a tapasztalatom. Ami már régen van fent, azt többen már otthagyták valamiért, meg sem éri megnézni.
ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2-es: hogy lehet túladni egy már erősen rozsásodott autón úgy hogy azt az új tulaj is elfogadja?
ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Nagyon olcsón, majdnem ingyen gondolom.
ápr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 1 millás keret meg az új autó a 2 véglet.


1 milláért 20+ éves autót kapsz, ami körbejárta már a földet. Eleve úgy indul, hogy rá kell költeni egy csomó pénzt. Így az 1 millás keret inkább 6-700 ezres. Ebben az árkategóriában jellemzően azért adnak el egy autót, mert már szar...

Te kb havi 1500 km-t mennél vele. Nem reális elvárás, hogy ne kelljen párhavonta szervizelni.


Szerintem gyűjts hozzá mégegyszer ennyit. Akkor veszel 1.5 milláért, rendberakod fél millából. Abból már ki lehet hozni valami használhatót.


Amúgy meg a swift-wagon R vonal a legjobb. Vagy kifogsz egy tipikus papa autót, ami garázsban állt és heti egyszer mentek vele boltba. De azok jellemzően családon belül/ismerősi körökben gazdára találnak.

ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5ös! Talán átkellene vizsgálni egy autót annak akik megveszi.
ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs autószerelő a családban, akkor az 5-600.000-es kategóriát jobb elengedni.

Ez esetben a 8-900e körüli zónában néznék valami igénytelen konstrukciót, mint az Ignis, vagy a vasaló Swift. A lényeg, hogy -mivel nem 2kg kenyérről van szó,- csakis tapasztalt autószerelővel együtt nézném meg a kiszemelt gépet.

Ha kell a hely, és kevés a pénzem, akkor is ebben a kategóriában keresnék G Astrát, 1.4, vagy 1.2-est. Az Eco tech motorokat nagyon leírják, de az 1.2-es pl. láncos, és ha megkapta az olajat időben, akkor nagy gond nem lesz vele. Ennek megállapításához kell pl. egy szerelő, aki látott már jót is, rosszat is ebből a motorból. Elég alacsony a fogyasztása, 6-7 liter körül elviszi a nagy kasztnit, ha nem taposod neki. Az alkatrészek filléres tételek a többi német márkához képest és sok a bontott.

ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Renault Clio vagy Thaliát ajánlok mindig, aki ilyet keres. Nem népszerűek, 90%-ban a sztereotípiák miatt. Holott egy benzines, 1.4-es Clio a világból kimegy, és van egy nagyon-nagyon fontos tulajdonsága: nem rozsdázik, míg a többi 20 év körüli kisautó jellemzően igen. A rozsda pedig nagy fejfájás, és veszélyes is.
ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!