Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat használtok a...

Milyen olajat használtok a szervíz által feltöltött olaj helyett?

Figyelt kérdés
Suzuki S cross 1,4 2019.autóm van. Márka szervízbe hordom a gari miatt. De több helyről hallottam, hogy előfordulhat hogy trükköznek a motorolaj cserével. Ezért inkább kicserélném az olajat a szervíz után. Tudom többlet ktsg lenne. Nektek mi a véleményetek.

ápr. 12. 08:50
1 2
 11/18 krwkco ***** válasza:

"Teszem fel csak a felét engedik le és azt öntik fel friss olajjal."

Valószínűtlen, hogy egy szerelő visszacsavarja az olajleeresztő csavart, miközben folyik az olaj. Kényelmetlen és nincs haszna belőle.

A normál ügymenet, hogy leveszi az olajbetöltő sapkáját, felemeli az autót, kicsavarja az olajleeresztőt, leveszi a szűrőt, felrakja az új szűrőt és visszacsavarja az olajleeresztőt. Ennyi idő alatt megszűnik az olaj folyása, csak csöpögni fog. Azt felesleges megvárni, mert marad benne 1-2 köbcenti olaj, ami semmit sem számít.

Aljas helyeken előfordulhat, hogy megnézik, hogy mennyit futott az autó a legutóbbi csere óta és rámondják, hogy jó lesz ez még. De ez nagyon ritka.

Ha meg akarod nyugtatni magad, akkor a nívópálcárol cseppents egy kis olajat egy papírzsebkendőre. Látni fogod a színét és ahogy szétfut. És tedd meg ugyanezt az olajcsere után. Hasonlítsd össze a két papírzsebkendőt. Lesz különbség.

ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Maradj ott és nézd végig, nekem eddig még mindig megengedték, amikor úgy akartam. Amúgy meg én garancia miatt nem hordom vissza a méregdrága olajcserére, kiszámoltam, ha én mindig visszavinném, a garanciaidő végére kifizetek majdnem egy motorfelújítást.
ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én inkább két kötelező olajcsere között cserélném le mégegyszer az olajat. Pl. 30 ezrenként viszed márkaszervizbe, akkor 15 ezernél otthon lecserélném jó minőségű olajra, akkor tuti jó lenne. Akár lecserélik, akár nem, így már jól fogja bírni a motor. Engem is többször átvertek már sima szerelők, ezért amit lehet, otthon megcsinálok a kocsin.
ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nos pici adalék.

Tegnep megvolt az olajcsere a.... márkaszervízben.Sajnos nem mehettem be a műhelybe munkavédelmi okok miatt.

Ma lecseréltük újból az olajat.

Az olaj színét nem ecsetelném de biztos hogy egy frissen cserélt olajnak 40 km után nem sötétbarnának kellene lennie. Ráadásul látszott hogy az olajleeresztő csavarhoz hozzá sem nyúltak. Alig lehetett meglazítani és a porosodásból is látszott hogy nem lett kitekerve.

Sajnos az igazamat nem tudom bizonyítani a szervíz felé. De számomra a leírtak elég bízonyító erejűek.

ápr. 13. 11:11
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 "munkavédelmi okok" aha, átbaszás. Az olaj amúgy lehet sötét színű pár km után is ha nem túl gyakran van cserélve az olaj, vagy ahogy a szervizek nem várják meg hogy kicsöpögjön az olaj amennyire lehet. Ez nem bizonyíték. Én inkább az olajszűrőt nézném meg, azon jobban látszik volt-e cserélve.
ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Önmagamnak cserélem, a Suzuki gyári olaját használom. (nem reklámozhatom) Még jóval olcsóbb is mint a híres olajmárkák aminek közép európában nagy része hamisítvány.
ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 A Suzukit ki mered írni az ECSTAR-t meg nem? 😆

Tessék be is linkelem:

[link]

ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Innét veszem 10 éve.
ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!