Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat használtok a...

Milyen olajat használtok a szervíz által feltöltött olaj helyett?

Figyelt kérdés
Suzuki S cross 1,4 2019.autóm van. Márka szervízbe hordom a gari miatt. De több helyről hallottam, hogy előfordulhat hogy trükköznek a motorolaj cserével. Ezért inkább kicserélném az olajat a szervíz után. Tudom többlet ktsg lenne. Nektek mi a véleményetek.

ápr. 12. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy van még normális szerviz, de nagyon kevés. Legyél ott amikor csinálják.
ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 hypno ***** válasza:
77%

A privát véleményem, hogy ez a városi legenda - a szervizek nem vagy vagy rosszul, vagy trükközve csinálnak meg bizonyos munkákat - azóta tartja magát, mióta autószervizek léteznek az országban.


Mindenki ismer valakit, aki ismer valakit, aki látott valakit, akivel ez már előfordult, de személyesen még senki nem tapassztalta.


Egy márkaszervíz azt a max 2-3 fajta olajat tartja, amivel a márka típusait feltöltik és csak azokat az alkatrészeket használja, amit a gyártó engedélyez.

ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 hypno ***** válasza:

Kiegészítés:


És pláne egy garanciális autónál milyen édeke fűződne hozzá, hogy szaros 4 liter olajjal cigánykodjon.

ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Nem is az olaj fajtájával hanem a lecserélt mennyíséggel van a gondom. Teszem fel csak a felét engedik le és azt öntik fel friss olajjal.
ápr. 12. 09:19
 5/18 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Nem érdek, egyszerűen trehány munkát végeznek. Eleve az olajcserekor, nem hiszem, hogy meleg olajjal végzik, ez azt jelenti, hogy lassabban folyik ki a motorból, és nem fogják megvárni, míg minden kifolyik. Láttam olyat, hogy kissé melléöntötték feltöltéskor, a szelepfedél tiszta olaj volt, állt rajta az új kenőanyag.

Biztos vannak normális szervizek, de nem mind az és inkább a munkatárs hozzáállásán múlik.

Egyébbként nekem a szervizbe anno Castrol C3-at raktak, ugyanolyat veszek vagy Eneost, megfelelő viszkozitással és én cserélem, így tudom, hogy ki van cserélve és mi került bele, olajszűrőt is újat kap minden évben. Meg már tizenéves autók, ez miatt nem viszem szervizbe.

ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok hülye van, éveket húztam le márka szervízbe. Több köbméternyi olajat cseréltem garis autókon. Mindig meg volt csinálva. Biztos van ebben is ellenpélda, de szerintem nem egy általános trend.

Volt egy bácsi aki még össze is jelölgette az olaj szűrőt, hogy tényleg cseréljük-e. 🤣

Havi 3 hordó (208 literes) olajat használtunk fel. Mindig, mindenbe cseréltük.

ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 hypno ***** válasza:

#4


Mi okból?

25 ezer forint egy komlett olaj és szűrőszett az autódhoz. Azt mindenképpen kifizeted.


Az utcáról vélhetően be sem eshetsz csak úgy random, hanem be kell jelentkezned, annyi munkájuk van.


A slapaj akit ráküldenek, hogy gyakoroljon, kicsavarja a leeresztő csavart, aztán hagyja folyni amíg jön belőle. Nyilván nem várja meg hogy az utolsó csepp is kijöjjön, de nem fog vele szarakodni, mert sem érdeke, sem ideje, sem kedve hozzá.

ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Morzsi007 ***** válasza:
46%

#6

Te akkor egy voltál a normálisabb munkatársak közül. 👍

ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Időd sincs gondolkodni ilyen baromságokon. 😆 A "munkaerő hiány" miatt sokszor van túlvállalva a műhely, a főnökség mindent is bevállal. De szerencsére a fizetések is megindultak felfelé. Igaz dolgozni is kell érte.
ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 hypno ***** válasza:
Válószínűleg sokan meg lennének sértődve rajta, ha azt mondanám, hogy egy szolgáltatóról azért tételeznek fel elev hanyag, leleketlen sz.r munkát és csalást, mert ők maguk így dolgoznak és azt gondolják mindenki úgy áll a munkához mint ők.
ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!