Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia RX50 megbízhatósága??

Aprilia RX50 megbízhatósága??

Figyelt kérdés

A motor 2000-es évjáratú, és a motorja fel lett újítva.

Mennyire megbízható ez a motor??

Sok bajom lesz vele??

Alkatrészekből lesz hiányom??

Válaszokat köszönöm!!



ápr. 13. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi lett felújítva rajta? Mert azért nem mindegy, meg, hogy ki csinálta? Nekem egy 2008-as SX50-van, lényegében csak kerékméretben más a kettő, illetve az enyémben már D50B blokk van, ebben meg szerintem AM6. Erre is azt mondták, hogy fel lett újítva, ami csak annyit takart, hogy kicserélték a szimeringeket, de minden is össze volt benne pasztázva, pl a hengerfejben lévő termosztátot két kereszthornyos csavar foga, még csavarfejbe is rakott pasztát az "ügyes" szerelő. Ugyan kicserélhették a szimeringeket, de a főtengely kuka volt, mert a szimering már hornyot mart a tengelybe. Blokközéptömítés helyett paszta, pedig a váltót hézagolni kell, és a tömítés is számít. Rendbe tettem raja mindent, új főtengelyt kapott, össze csapágy , tömítések stb, és utána ezzel jártam dolgozni a 30km-re lévő munkahelyemre, így szerintem ha normálisan rendbe van téve, akkor nincs vele gond. Alkatrész van ezekhez bőven, mivel az Aprilia, Rieju, Derbi Senda, CPM mind a Minarellitől vette a blokkokat, és vagy AM6 vagy D50B van benne, van új és bontott is polcról.
ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az eladó állítása szerint a blokk lett felújítva de hogy pontosan mi azt nem tudom.

Köszönöm a választ!!

ápr. 14. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!