Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hagynom kellene, hogy a fiam...

Hagynom kellene, hogy a fiam elkövesse ezt a hibát?

Figyelt kérdés

21 éves, és az első autóját akartuk megvenni neki. Az volt a feltétel, hogy 1 milliót szánunk az autóra, lepapírozzuk neki, és kap egy tank benzint. Ezt így megkaphatja, de utána már egy forintot sem fizetünk az autóra, azt neki kell fenntartania a jövőben. Ha lesz pénze benzire akkor autózik, ha nem, akkor nem. Közeli rokonoktól lett volna egy nagyon jó állapotú, megbízható VW Golf 1.4TSI 1 millióért, amit megvettünk volna, de a gyereknek egész más elképzelései vannak: ő 3 literes X5 BMW-t akar, amihez hitelt is felvenne.

Oké, az ő autója lesz, odaadom neki a pénzt, és válasszon olyat amilyet szeretne ... na de ne már olyat, aminek a vezérlés cseréje 3 havi fizujába fog kerülni. Nem érti meg, hogy nem fogja tudni fenttartani a gyárimunkás fizetéséből. Ráadásul mindezért még hitelt is felvenne, mert a tőlünk kapott 1 millió nem futja még az autóra sem.



ápr. 16. 11:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj, te nevelted, te tudod, hogy mi működik nála, az, hogy ezt így szépen elmondod neki, vagy egyenesen megtiltod, vagy lehülyézed, és erősebb hangnemben mondod ezt el neki.

Én úgy vettem motort, hogy saját pénzből, viszont annyit ültem rá, hogy elvittük apám szerelőjéhez, hogy nézze át, csere, ami kell stb. legyen rendbe rakva, hogy nyugodt szívvel engedjen közlekedni vele. Mondjuk volt motor, amiről apám lebeszélt, és igaza is volt, még a haverja nem is egészen eladó, általam elképzelt nagyobb teljesítményű motorjára is rábeszélt. Igaza is volt, hosszú távon olcsóbb. Persze a motor más téma.

De a lényeg: utólag hálás vagyok, hogy bár dacos voltam, és magamban párszor elátkoztam, a faterom párszor a szemembe vágta, hogy hülye vagy fiam. Mert nem sokkal később beláttam, hogy neki volt igaza, ha nem is 100%-ban mindenben.

BMW-t amúgy sem ajánlanék senkinek, akinek nincs a bőre is pénzből, diplomás mérnökként nem engedhetném meg magamnak, hogy fenntartsam. Vagyis hát ha nagyon akarnám, megengedhetném, csak annak a pénznek van jobb helye.

Szóval én a helyedben megmondanám, hogy ha hülye akar lenni, ne a te pénzeden tegye, az egy milliót sem adnám oda. De te ismered a fiadat.

ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék neki erre pénzt. Igazából már ott a gond, hogy a gyári munkás fizetésébòl bármilyen autót fenntartani luxus kategória.

Gondolom csak azért fér bele, mert otthon lakik.

ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%
hadd nevessen rajta majd az egesz gyar es a kornyek, o baja😀
ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%

Legalább tanul majd belőle a hülye, már bocs...

De nem ő lesz a következő Nobel díjas ha X5-öt akar gyári munkásként.

ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha átmegy a debreceni bmw gyárba dolgozni!
ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

LOL. ez tulajdonképp valahol a saját nevelési kudarcod, egyúttal egy nagy lehetőség számodra egy NAGY leckére.


Ilyen az amikor valaki kifelé, a haveroknak akar villogni valamivel, akik majd egyszer megveregetik a vállát, aztán ugyanezek a "haverok", amikor az a szar lekotlik márpedig lekotlik, akkor onnantól csak röhögni fognak rajta pont ugyanezért.


mondjuk a tisifosi se egy hűdemegbízható valami, de a propelleres szarhoz képest egy atombiztos bástya :D :D

ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
75%
Szinte borítékolható, hogy 1-2 hónap használat után ott fog állni a házatok előtt, mert valami nyűgje lesz az autónak, de pénze megjavítani, pláne tankolni már nem. Felvesz 2 milliót annak is 55-65 ezer a törlesztője 48 hónapra, és egy ilyen kocsi átírása 136 ezer forint (2007-es X5 3.0D), meg vegyesben fogyaszt 10 litert.
ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy villogni vagy kompenzálni akar vele. :D
ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te finanszírozol bele 1 millát, úgy gondolom, van beleszólásod. Én elmondanám neki szépen nyugodtan hogy azt az autót nem tartom jó válsztásnak és azt nem kívánom támogatni. Egy használt autó vásárlásánál hatalmas elöny, ha ismerjük az elöéletét és tudjuk, hogyan bántak vele, rendszeresen szervízelték, stb. Ha az megfelelö, akkor megkapja a támogatást, ha nem, akkor pedig akkor lesz autója, ha összegyüjtötte rá a pénzét.
ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a saját hibájából tanul legkönnyebben. A gyereket olyan hibáktól kell óvni, ami veszélyt jelenthet rá, minden mást rá kell hagyni, hadd tapasztalja meg maga. Főleg, hogy nagykorúról beszélünk. Nem kell dajkálni, tanítani kell, erre a legjobb módszer az, hogy elengeditek a kezét (ebből az okból amúgy én már azzal sem értek egyet, hogy vesztek neki és/vagy belefizettek az autójába, magának kéne kitermelni, na mindegy).
ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!