Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hagynom kellene, hogy a fiam...

Hagynom kellene, hogy a fiam elkövesse ezt a hibát?

Figyelt kérdés

21 éves, és az első autóját akartuk megvenni neki. Az volt a feltétel, hogy 1 milliót szánunk az autóra, lepapírozzuk neki, és kap egy tank benzint. Ezt így megkaphatja, de utána már egy forintot sem fizetünk az autóra, azt neki kell fenntartania a jövőben. Ha lesz pénze benzire akkor autózik, ha nem, akkor nem. Közeli rokonoktól lett volna egy nagyon jó állapotú, megbízható VW Golf 1.4TSI 1 millióért, amit megvettünk volna, de a gyereknek egész más elképzelései vannak: ő 3 literes X5 BMW-t akar, amihez hitelt is felvenne.

Oké, az ő autója lesz, odaadom neki a pénzt, és válasszon olyat amilyet szeretne ... na de ne már olyat, aminek a vezérlés cseréje 3 havi fizujába fog kerülni. Nem érti meg, hogy nem fogja tudni fenttartani a gyárimunkás fizetéséből. Ráadásul mindezért még hitelt is felvenne, mert a tőlünk kapott 1 millió nem futja még az autóra sem.



ápr. 16. 11:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
32%
#30 Ez az. Autóra ígérték, nem hitelre.
ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
ha egy ilyen inas a gyerek, meg is erdemelte, ha megigertek, ha nem
ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 hypno ***** válasza:
0%
Nem hittem volna hogy ennyi szavahihetetlen ember van, aki nem is érzi mi a gond vele.
ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
33%

#33 Figyelj, ha azt mondom, hogy 1 milliót adok autóra, az azt jelenti, hogy maximum 1 millió forintos autó lesz véve, esetleg ha jó a vétel, még megtoldható. Nem azt, hogy 1 millió forintot adok a hitel önrészbe, hogy vegyél sokkal drágább autót.


A te "logikáddal" végül is megígérem neked, hogy elviszlek a Burger Kingbe, te meg a Gundelbe akarnál menni, akkor tartod a markod, hogy legalább egy burger kinges menü árával járuljak hozzá a drágább kajálásodhoz?

ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek egy lehetőség lett felkínálva: kap 1 milliót AUTÓRA. Nem élt vele. Ezek után nem tudom mit hisztiztek, hogy a szülő kib*szott vele, meg hazudott neki. Semmi ilyesmi nem történt. A gyerek másra akarta azt a pénzt, amit ajánlottak neki, a szülő meg helyre igazította. Más pénzével nem játszunk, ezt most megtanulta. Ha pénzt kapsz mástól valamire, akkor annak a pénznek arra a valamire kell mennie, nem másra.
ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 hypno ***** válasza:
0%

#34


Amit mondasz az csak játék a szavakkal.


A kérdező valójában becsapta a saját gyerekét. Akart venni a rokonától egy autót, de közben úgy akarta beállítani a gyerek előtt, hogy ezt neki veszi.

A gyereknek nem kellett, hát megvette az asszonynak.


Jelenleg meg van egy egymillás üres ígérete, mert a gyerek még mindíg nem kapta meg amit ígértek neki.

Minek ígért? Ki kényszerítette?


Se tőle, se tőled nem vennék használt autót.

ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
60%
#35 Pontosan. Nekem a diplomám utáni gyűrűmre mondta apám azt, hogy rendeljem meg a fehéraranyat, megkapom ajándékba. Megmondtam, hogy pénzkidobás, jó nekem az ezüst. Nem tartottam a markomat, hogy azért az aranygyűrű árát adja oda, mert elkölteném benzinre. :D Kb. ez jut eszembe róla. Kaptam felajánlást valamire, attól, hogy arra nem kell a pénz, másra meg simán el tudnám költeni, attól az még nem az én pénzem. És szerintem a kérdező gyereke sem érzi azt, hogy ki lett csalva egy millió forintból, eléggé tróger csöves gondolkodás, aki ezt szószegésnek tartja. Fel lett neki ajánlva bizonyos összeg autóra, fater még talált is neki autót, neki nem kellett, end of story.
ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 krwkco ***** válasza:
48%

"Ez így elég csúnya kicseszés a gyerekkel. Elúzzátok előtte a mézesmadzagot, hogy kap 1 misit autóra, azt lófaxt."

Nem az volt az ígéret, hogy "kap 1 misit autóra". Hanem az, hogy kap 1 misit EGY BIZONYOS autóra. Sőt, még csak nem is pénzről volt szó, hanem magáról az autóról: "21 éves, és az első autóját akartuk megvenni neki."

Nincs itt semmi igéretszegés. A gyerek nem kérte azt az autót, tehát nem kapta meg.

ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Összességében nem járt rosszúl a gyerek. Most van egy autó a háznál, amit ugyanúgy bármikor elvihet, csak előtte kérnie kell. Viszont ezzel az alkalmankénti kulcskéréssel megspórolja azt, hogy neki kelljen rendszeresen szervizelnie és költenie rá. Néhány év múlva, ha valami oknál fogva lecsérljük a golfot, akkor azt úgysem adjuk el, onnantól már megkapja, és kizárólagos tulajdonos lesz. Papíron pedig végképp nem változott semmi, mert ha gyereknek kellett is volna a golf, akkor az is ugyanúgy az én nevemen lenne...gondolom mindannyian tudjuk miért.
ápr. 22. 12:12
 40/40 hypno ***** válasza:
23%

#39


És mi van az ígéretetekkel?

Tulajdonképpen mit ígértetek valójában?

Azt amit a kérdésedben leírtál, vagy valami mást?

ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!