Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely jeladó ill. vezérmű...

Főtengely jeladó ill. vezérmű jeladó ugyanaz? Van itthon egy jeladó ami elvileg vez.tengely jeladó, ránézésre ugyanolyannak tűnik mint a főtengely jeladó, főtengely jeladóként használhatom ezt?

Figyelt kérdés

#jeladó #Alsó holtponti #Felső holtponti
ápr. 16. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ugyanott van. Hogy a gyár azonos alkatrészt használt-e, egy katalógus megmondja (típus, évjárat, motor ismerete nélkül én meg csak azt tippelem, hogy eltérő).
ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ugyanott van de minden stimmel csak a hossza nem.

Vezérműé rövidebb de ettől függetlenül tök ugyanúgy néz ki.

ápr. 16. 20:12
 3/8 hypno ***** válasza:
51%

#2


Ha rövidebb, akkor nem néz ki ugyanúgy. A hossznak nyilvánvalóan jelentősége van.

ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag 2 eset lehetséges, vagy Hall, vagy indukciós jeladó. Tehát amúgy tök ugyanaz, mint ahogy egy ABS jeladó is. Ettől függetlenül a paraméterei fontosak, tekercsszám, vezeték átmérő, stb. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz. Ha nem nehéz hozzáférni, egy próbát megérhet, de szerintem nem ér ennyit vesződni egy jeladóval, meg kell venni a bele valót és mehet tovább.
ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Hall illetve indukciós között van valami különbség amúgy?

Melyik jobb?

ápr. 16. 23:06
 6/8 hypno ***** válasza:

#5


Amit az autódhoz terveztek.

ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 hogy tudom ezt kideríteni? Unix-bárdi meg társai mindenféléket is ki dob.
ápr. 17. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: másféle jelet ad. A Hall négyszögjelet, az indukciós szinuszhoz hasonlót. A Hallnak folyamatos 12V kell, az indukciósnak csak jel és test, ezért a gyári kötegben biztosan nem lehet felcserélni őket. Amúgy a Hall valamennyivel stabilabb, ha nagyon alacsony a fordulatszám, de a kevesebb vezeték miatt nagyon gyakoriak még mindig az indukciós jeladók. De mindenhová cikkszám alapján olyat kell belerakni ami előtte benne volt, a csatlakozót máshogy nem lehet összerakni, és a motorvezérlő sem tudna mit kezdeni a teljesen más fajta jellel.
ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!