Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatalabb vagy idősebb autót...

Fiatalabb vagy idősebb autót vegyek ugyanazom az áron?

Figyelt kérdés
Családi autó vásárlás előtt állok, a keret rá 3-4 millió forint összesen (szóval benne van az átírás, kezdeti javítások, olajcsere). Vannak már 2015 körüli évjárattal autók, melyek megfelelnel az elvárásaimnak, de vannak olyan autók, melyek idősebbek, kb 2010 körüli évjáratúak, melyekből nincs drágább, azaz a legjobb állapotúak, legkevesebb km-rel rendelkeznek ezen az árkategóriában. Így elgondolkodtató, melyik utat válasszam. Ti hogyan döntenétek?

ápr. 17. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Fiatalabb autó alacsony felszereltségi szinttel
Idősebb autó magas felszereltséggel, kevés km-rel
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen feleslegesnek tartom a plusz hibalehetőségeket. Inkább legyen fiatalabb és problémamentesebb szerintem.
ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg. Egy fiatalabb autó szinte törvényszerűen (nyilván jó lenne tudni a pontos típust) több felesleges elektronikával és kevésbé tartós motorikus megoldásokkal van gyártva.


Ha most nem is, de pár éves távlatban már abban a korban lesz az autó, hogy előjönnek ezek a hibák. Egy családi autóval nyilván hosszabb távon számol az ember, és nem biztos, hogy egy kevésbé felszerelt autóra is ugyanolyan "szívesen" költész majd, mint egy jól felszereltre.


Tehát a plusz hibalehetőséget pont hogy jobban hordozza egy 10, mint egy 15 éves autó. Akkoriban még kevésbé kötötték a gyártókat a tarthatatlan, irreális, ostoba környezetvédelmi szabályok.


Ráadásul ugyanazért a pénzért valószínűleg egy idősebb, de minőségibb ( = tartósabb) autót tudsz venni.

ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem azok már benne vannak a 2010-esben is amik problémásak lehetnek. Nincs akkora különbség 2015-öshöz képest. Viszont ami nincs benne az nem tud tönkremenni. Sávtartó asszisztens, kanyarkövető bizbasz az ilyenek szerintem tök feleslegesek, csak plusz hibalehetőség és nem nyújt pluszt én úgy látom. 2015-ösben a klíma, ködlámpa az ilyen alapok, pedig alapfelszereltség, szóval ami kell az benne van.
ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább motorelektronikára gondoltam az alatt, hogy az újabb konstrukciók túl vannak bonyolítva.
ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék használt autót.
ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A típus a fiatalabb autóknál: K Astra kombi, Octavia 3, Hyundai i30 kombi, Fiat Tipo, Alfa Giulietta, Golf 7

Öregebb autók: J Astra, Golf 6, Golf 6 plus, Alfa 159, Passat CC

ápr. 17. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem azért, de amiket itt felsoroltál... Egy Giulietta és egy i30 nem épp egy ligában játszanak.
ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mese, utana kell olvasni rendesen a kiszemelt tipusoknak.

A kis benzines-urbosok pl nem veletlenül olcsobbak jopar evvel fiatalabban is.

Dizelesek szinten olcsóbbak manapság már azonos evjaratban.

Ne a kenyelmi extrakra gondolj remalomként, bar zavaró ha elromlik persze, hanem a motorgeneralra.


Van a TC-n egy jó hosszú vidi a milyen motorral ne vegyünk autot pl. En itt kezdeném.


Saját döntésem ugyanebben a temakörben egy 3 millas 2010-es (jó dragán vettem na...) de szervizkönyves 150e km alatti futasteljesitmenyű szívó benzin lett. Eddíg jó, majd t ev mulva kiderül, de bízok benne.

ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 pedig én mindkettőt ugyanúgy megvenném, igaz az i30ból 2016-17 évjárattól.

Köszönöm a válaszokat, úgy látom többen vennének inkábn fiatalabb autót. :))

ápr. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!