Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max mennyivel érdemes menni...

Max mennyivel érdemes menni régi Swiftel autópályán?

Figyelt kérdés

Ezres, 3 hengeres. Biztos volt sokaknak ilyen. Fordulatszámmérő nincs benne. Mennyivel érdemes max hajtani, ami akár tartósan sem árt neki.

110 km/h esetleg?



ápr. 17. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Max 140km/h, a fölött jöhet fotó.

Viccen kívül 130-al a világból kimegy, ez nem trabant.

ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 100-110 fölött már nagyon hangos lesz és nagyon sokat fogyaszt. 100 körül az optimális.
ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
130.. csak hangos lesz. Ennyi. Jobb a 1.0 mint az 1.3 strapásabb.
ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés van, az autó tudna 150-et is menni tartósan, semmi baja nem lenne.

Viszont 100-110-zel érdemes, mert az a kényelmes, de ez nem az autóról szól, hanem rólad. (Nem süketülsz meg a zajtól, nem eszi le a gatyádat)

ápr. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ez erősen távolságfüggő is.


Nagyon nem mindegy, hogy 20km-ert kell menned vagy 200-at.


Rövid távon vicc időt nyersz ha gyorsan mész, cserébe sokkal többet fog zabálni, hangos lesz nagyon és sokkal többet fog pörögni a motor.

Nagyon nem mindegy egy motor tartóssága szempontjából, hogy milyen fordulaton üzemel az életében.

Nem véletlen mennek el a kamionok meg az öreg dízelek millió km-eket... Pörögnek 1500-2000et.

ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy ereztem, hogy max 110-ig van kepben a futóműve igazaból. Az mondjuk pár éves és igen jó allapotú volt. Szóval ha biztonságra mesz akkor max 110 szerintem. És akkor ugye a felett meg a kenyelmetlen dolgok is jönnek, amit előttem irtak.
ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szolovjov ***** válasza:
Szerintem is a 110 neki az optimális utazó. Én a Passatommal is annyival megyek. A fölött az is zajos.
ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mostanában 100 körül használom, de valahogy én is sokallom a 130-140et, túl sokat forog a motor hallásból is. Mentem már annyival vele hosszabban is, de nem akarom még egyszer “kínozni” hosszan úgy. Km nem sok van benne, kb 112e körül, kétszer már megjárta Németországot velem :)
ápr. 18. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az esetek túlnyomó többségében inkább arról van szó, hogy a tulajdonos nagyon ritkán szokott odalépni neki, és fél tönkretenni az autót. Azt viszont el kell mondani, hogy semmi baja nem lesz neki tőle. Hangosabban fog járni, ami elsőre ijesztő, de technikailag semmi nem támasztja alá, hogy ilyenkor kínozva lenne az autó, vagy hogy ettől hamarabb tönkremenne. Úgyhogy ha tolerálni tudod a zajt, és a fogyasztást, akkor egész nyugodtan lehet vele gyorsabban menni, csak fel kell készülni, hogy nagyobb tempónál már sokkal kevesebb tartalék lesz a motorteljesítményből. Normál esetben képtelen egy motor túl sokat forogni, a motorvezérlő elektronika minden esetben elveszi a gyújtást mielőtt káros fordulatszám tartományba pöröghetne a motor. Tippre egy 1 literes Swift 4-5 ezer között pöröghet 130-nál, ami nem kevés, de nagyon messze van még a leszabályzástól.
ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!