Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy a Tesla gyorstöl...

Igaz az, hogy a Tesla gyorstöltőit már nem kizárólag csak Teslákhoz, hanem más autós márkákhoz is lehet használni?

Figyelt kérdés
Az óbudai Auchanban figyeltem fel a kb. 1 éve átadott töltőállomásokra, amelyekről azt hallottam, hogy már nem csak Teslák töltésre alkalmasak - szinte bármilyen elektromos autó tölthető velük. Ez valóban így van?

ápr. 24. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

December óta a győri és a sormási Tesla töltőket használhatják a nem-Tesla elektromos autósok (CCS töltők, tehát pl Leafek kiesnek). Pár napja pedig már a győri és a sormási Superchargereket is használhatják a nem-Teslások. Nyugat-Európában már korábban megnyitották (nem sokkal) Kelet-Európban mostanában nyitogatják meg (pl a napokban Szlovákiában).

Töltöttem már Teslán más autót, szóval megerősíthetem, hogy működik.

ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mégvalami: le is nyomta amúgy a Tesla a töltési árakat... A Mibility (MVM...) töltőkön ~260Ft/kWh volt a töltés ára, a Teslán ~237Ft/kWh. Mivel a megnyitás után sokan átszoktak a Teslára (jobb ár, több hely), a Mobility árat csökkentett (~225Ft/kWh-ra), de lépett a Tesla is, most 195-210Ft/kWh náluk a töltés... De azóta csökkentett árat pl a MOL is a töltőinél...

(Minden esetben az előfizetés nélküli, eseti töltésekről van szó)

ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Na, erre meg ma bejeletette a Tesla, hogy ~20-30Ft-okat emel a töltési díjakon ....
ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!