Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom megszokni a dízeles...

Nem tudom megszokni a dízeles autónkat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja van jogsim, benzines autón tanultam vezetni. Nekünk dízeles van. Még mindig nem tudtam megszokni. Váltás után amikor engedem fel a kuplungot, szinte mindig rángat az autó. Többször előfordult már hogy elindulásnál lefulladtam, ezzel feltartottam a forgalmat. Sokszor tapasztalom hogy idegesek rám az emberek a bénázásom miatt. Dudálnak, mutogatnak, anyáznak. Pedig a tanuló autót ügyesen vezettem, az oktatóm sokszor megdícsért. Viszonylag hamar, második alkalommal le is vizsgáztam egy reális óraszámmal. Most meg már egyedül, egy másik autóval szerencsétlenkedek. Mit tehetnék hogy ez változzon?

ápr. 27. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, mert a nagyobb nyomaték miatt pont a dízellel nehezebb lefulladni.
ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Mit tehetsz? Gyakorolsz, gyakorolsz és gyakorolsz
ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
73%

Keress egy nyugodtabb utcát és gyakorold az elindulást és a váltásokat.

Indulásnál valószínűleg rosszul kezeled a kuplungot. Nem mindig találod meg a fogáspontot.

Ha a váltásnál rángat, akkor nagyon leesik a motor fordulatszáma. Legyen a váltásod gyorsabb. Teljen el rövidebb idő kuplungtól kuplungig.

ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Vegyél automatát.
ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Az hogy lefulladsz és rángatva váltasz nem annak a következménye, hogy gázolajjal üzemel az autó. Olyan, mintha azt kérdezted volna, hoyg nem tudod megszokni a piros színű autót, mert mindig lefulladsz vele, mit tegyél...
ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Meg kéne tanulni az autót kezelni. Nem értem, hogy lett meg a forgalmi vizsgád, ha még elindulni és váltani sem tudsz. Van három pedál, tanuld meg őket kezelni.
ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Én disellel tanultam, és az első autó amit vezettem disel volt, mégis lefullasztottam többször is. Egy hónap nem hosszú idő még. Az a gond, hogy nem találod a fogáspontot, minden autónál máshol van. Gyakorolj, menjetek egy kevésbé forgalmas helyre és ott gyakorold, hogy elindulsz, megállsz, majd újra elindulsz megállsz, ezt többször is. Majd próbáld meg, hogy egyre dinamikusabb legyen ez az elindulás, de amúgy idővel az is lesz majd. Az is lehet, hogy a tanuló autódnál lentebb fogott a kuplung ennek pedig fentebb van a fogáspontja. Saját autónak én benzinest vettem, de még ezzel is volt hogy bénáztam és lefulladtam eleinte. De mostmár nagyon kiismertem. Gyakorolj nem lesz gond előbb utóbb megszokod..
ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Más üzemanyag, eltérő fogáspont, na tényleg már csak az kellene, hogy ez egy fehér autó, de te piroson tanultál vezetni.


Lehet, most jön elő, hogy Apuci ismerőse intézte a jogosítványt?

Gáz!

ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szokni magát a járművet. Benzines autót százszor előbb fullasztod le mint egy dízelt.
ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!