Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsibeallot mivel kellene,...

Nita85 kérdése:

Kocsibeallot mivel kellene, hogy szép is legyen meg tartós és nem drága és nem zörög. Ötletek?

Figyelt kérdés

Vélemények szeretnék kérni.

A kocsi beállohoz tükröt kiszedem, majd megszorom száraz 0-12 sóderos cementtel, aztán erre bazaltot hozatok az úgy működő képes lehet? Célom hogy az eső majd szépen elintezi, hogy idővel beton ágyasba feküdjön a kavics és így ne legyen hangos a parkolás rajta.



ápr. 28. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért ez így kezelhetetlennek tűnik.

Hozass 0-20 vagy 0-50 mészkő alapú zúzottkövet, min. 15cm vastagságban teritsd, tömörítsd géppel és tökéletes lesz. Ha úgy gondolod akár lehet tenni rá bazaltot is de felesleges.

Ne vesződj ezzel a cementes soderos valamivel.

ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Térkő.
ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, most az aljzat kialakításáról van szó... Én letérköveztem. 8 éve nincs vele baj és nincs hangja.

De az is jó, talán gyorsabb és nem is feltétlenül drágább, ha telibe betonozod. Bezsaluzod, hozatsz mixerbetont, leöntik, elhúzod, kész.

ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én apránként vettem térkövet bontottat. Figyeltem a marketplacet meg a vaterát és társait és mindig találtam, igaz nem nagy mennyiségeket tudtam venni, volt olyan vétel hogy újat vehettem de csak 10 db-ot viszont az szinte ingyen volt, ezeket szépen gyűjtögettem és amikor megvolt a kellő mennyiség, akkor vettem zúzott követ, meg kőport, némi homokot az aljára és szépen megcsináltam. Persze szép annyira nem volt mivel nagyrészt használt anyagból dolgoztam amin volt némi kosz, de egy kis csiszolás is sokat dobott rajta egyébként, és azért így sokkal jobban néz ki mint ha lebetonoztam volna.
ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
térkő alá beton kell
ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Túllihegitek.

A földet ki kell egyenesíteni, arra geotex, pár centi fehér murva, az a kicsi, és kész. Az nagyon be tud keményedni, ahogy beforog és akkor csendes is, stabil is olcsó is. Térkő 1 m2 minimum 5 ezer és akkor még semmi nincs alatta, lehwt számolni.

ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6, igen, az is eléggé megdrágult az utóbbi években. De nem mindenkinek van hangár méretű beállója. 20-25 m2, azért nem egy vagyon! Főleg ha azt nézzük, hogy nem egy-két évre csinálod. Szerintem erre nem szabad sajnálni a pénzt. Egyszer kell jól megcsinálni és egész életre kiszolgál. Ha spórolni akarsz a barkács megoldásokkal, hosszú távon csak magadat szívatod. Nekem legalábbis ez a saját tapasztalatom.
ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
olcsóból lesz a legdrágább
ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7.

20 m2-re elegendő murva kb 10000 Ft.

Térkő 10x ennyi és az alá nem 3-4 centi anyagot illik tenni, hogy felül is vízszintes maradjon hosszú távon, hanem 5x ennyit, vagy betonozni + kb 18-20 méternyi szegélykő, csak ez utóbbi még közel annyi, mint a murva összesen. Szerintem abszolút nem ér meg ennyi pénzt, hogy ott legelésszen a kocsi, kb 15x annyiba kerül és nem ad annyival többet, főleg egy ilyen kicsi, ahol mégsem arról van szó, hogy egy egész udvaron murvában mászkálok.

ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9,köszi a felvilágosítást, ahogy írtam 8 éve túl vagyok rajta. :D Annak idején a garázs sajnos csak egy autóra épült. Így a másik kénytelen egy a garázs melletti fedett beálló alatt állni.

Látod a sok "hülye", meg mennyi pénzért épít garázst, pedig az autó ezzel az erővel a kert végében is "ellegelészik" a sárban. Mennyivel "jobban megéri"?! :D

ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!