Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » HA elveszik a jogsimat autóra,...

HA elveszik a jogsimat autóra, akkor visszakaphtom mindenféle vizsga nélkül, ha van nagymotorra jogsim?

Figyelt kérdés

Példa: Ha elveszik a kocsira a jogsim mondjuk 1 évre, akkor normál esetben újra kéne vizsgáznom, de ha van nagymotorra jogsim, akkor elvileg visszaadják mindenféle vizsga nélkül.

Ez így van?

Mert ha igen, akkor már szaladok is letenni a nagymocijogsit.(nem a legnagyobbat, mert még nem vok annyi idős, hanem a előtte lévőt)

Nem tudom hogy mennek a motorjogsik? Köbcentire, vagy teljesítményre? Aki tud segítsen!

-egy 19 éves srác----


2009. jan. 5. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kategóriánként van vizsga, és általában kategóriánként is veszik el a jogosítvány "használati jogát", így nem igazán érsz a nagymotorjogsiddal semmit.

Ugyanis, ha a te vezetői engedélyed mondjuk ABCE kategóriára van meg, és egy évre bevonják a B-t, akkor az ACE-t továbbra is használhatod, a B-t nem, és ha egy évre bevonták, bizony újra kell vizsgáznod B-ből.


Amúgy ne kiskaput keress, hanem úgy vezess mindegyik kategóriában, hogy ne legyen okuk még három hónapra se bevonni a jogsit. Nemhogy egy évre...

2009. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 1 - 125cm3 - 16 éves kortól

A korlátozott - 25 kw (34 LE) - 18 éves kortól

A korlátlan - korlátlan - 21 éves kortól


Ne nagyon szaladj, mert ilyenkor nincs oktatás vagy ha van is elég rossz lehet ilyenkor tanulni... Egyébként meg vezess úgy, hogy ne vegyék el. Nem hiszem, hogy bárkit is érdekel, hogy más kategóriára is van jogosítványod. Ha elvették elvették, ugyanúgy vonatkoznak rád a szabályok, mint mindenki másra. Gondolj csak bele. Ebbe semmi logika nincs.

2009. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

És hogy vannak a nagymocijogsik?

Teljesítményre, vagy köbcentire?

2009. jan. 5. 17:07
 4/7 A kérdező kommentje:

bocsi, míg írtam a kommentemet, már válaszoltak!

DE: továbbra is várok válaszokat!

2009. jan. 5. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy látod teljesítményre, nem köbcentire.

Tényleg úgy kell vezetni hogy ne vegyék el. Ha olyan béna voltál hogy elveszik, akkor én a helyedben motorra sem ülnék, mert még kinyírsz valakit magadon kívül is. Ok nélkül nem vesznek el jogsit.

2009. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Qvasz válasza:
77%

Ez hülyeség! Ha elveszik a jogsidat akkor "közúti járművezetéstől eltiltanak" és örülj ha biciklit vezethetsz!

B kategóriás jogosítvánnyal nagymotort vezettem el is kaptak aztán bevonták a jogsimat. Eközben folyamatban volt az "Ak"-s jogsim amiből le is vizsgáztam és azt is elvették! akármivel mész ha elkapnak autóval, nem vezethetsz se motort se buszt se semmit.

2009. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

A jogosítványt kategóriánként vonják be. Nem igaz az, amit előttem mondanak.

Ahogy az előttem szóló is mondta, elvették tőle a B-t, majd az Ak-t is. Tehát MINDKÉT kategóriát. Ezt megtehetik.

De megtehetik azt is, hogy csak a B-t veszik el, vagy csak az Ak-t, vagy csak a C-t, vagy csak a D-t, vagy csak az E-t.

2009. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!