Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet ez a jelenség?

Mi lehet ez a jelenség?

Figyelt kérdés
Egy régebbi toyota raw 4-ről van szó fel lett újítva a futómű szóval ki lett minden olyan dolog cserélve ami már rossz volt meg ki lett iktatva a 4 kerék meghajtás vagyis már csak első kerék meghajtásos valamit kiszereltek belőle amit felé kell újítani a difit vagy nem tudom én nem értek hozzá.Nos most van 3. éve,hogy egy ismerősömnek segítek embereket vinni fotózni terepre szóval 3 éve minden évben pár hónapig vezetem ezt az autót de még sosem tapasztaltam ilyet.A jelenség,hogy olyan az autó mintha az első és hátsó kerekek külön életet élnének mint mikor a kígyó kúszik szinte olyan érzés mintha nyolcas lenne minden kerekében és halál félelmem van mert 80-90km/h-nál olyan mintha kúszni akarna az autó mindenfelé szinte látom is ahogy rázza magát a bódé vagy,hogy is írhatnám le.Szóval a négy kerék kiiktatás és xy alkatrész kiszerelés okozhat ilyen jelenséget?Azt mondja ismerősöm futómű javítás után padra tették és azt mondták biztonságos az autóval közlekedni.

máj. 13. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Valószínű a futóműnél/kormányműnél valami elmozdult a terepezés következtében. Bár ha akkora kontárok nyúltak hozzá hogy mókolva lett a meghajtás is, én minél előbb elvinném valódi szervizbe ki tudja mit gányoltak össze rajta ami most ment szét.
máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1/


Az a fura,hogy munka eszköz és ugye vissza hozza az árát.Azt mondta ismerősöm,hogy az új cucc 1.2millió forint lenne a felújítás meg olyan 200EFt de neki most nincs kedve kiadni ezért pénzt.Elméletileg autószerelő csinálta mert mindig autószerelőhöz viszi de tudom ott is lehetnek kókányok,csak nekem meg fosatós ez az érzés.

máj. 13. 10:58
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyébként a futóműben van valami zörgés de nem tudtak rájönni mi lehet az.
máj. 13. 10:59
 4/22 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kormánymű, ha úgy kóvályog mint galambsz@r a levegőben.
máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Olyan érzés mintha az első és hátsó tengelyen lévő kerekek külön életet élnének vagy mint egy kígyó mikor megy.Kormányművel mit lehet csinálni azt is lehet állítani?
máj. 13. 11:04
 6/22 anonim ***** válasza:
Nézesd meg szerelővel, addig ne használd. Nem lehet így találgatni, lehet hogy elől-hátul romokban van a futómű sőt biztos ha már a hátulja is imbolyog.
máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát most kiszaladok egy műhelybe csak az a baj ezzel dolgozok szóval holnap is kell az autó.
máj. 13. 11:14
 8/22 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a hátsó bölcső konkrétan lötyög a kasznin. Ez lehet kiszakadt futómű rögzítési pont, fellazult vagy nem meghúzott csavar miatt. Ugyan ez lehet a kormánymű, első bölcső környékén is. Lehet hogy a lengéscsillapítók mind cserések, vagy szét van szakadva a stabilizátor rendszer.

Egyébként az átalakítás 4-2 kerék meghajtásra nem biztos, hogy olyan egyszerű, hogy lekötöm a kardánt. Nem tudom milyen évjáratú autó, de több biztonsági rendszerben is okozhat problémát, ha meg van szakítva a hajtás.


Ez így semmiképp sem jó, el kellene vinni egy szakszervizbe.

máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
#7 Persze, és ha azt mondják hogy lóg a komplett hátsó futómű, életveszélyes az autó, majd akkor is viszed tovább mert azzal dolgozol? Inkább bérelj egy autót amíg megcsinálják. De lehet kapsz csereautót.
máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8/


Most volt nagyszerviz az autó futóművén. Olyan 2008 körüli raw 4

máj. 13. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!