Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mágneses elven működő fogyaszt...

Mágneses elven működő fogyasztáscsökkentők?

Figyelt kérdés

A neten ráleltem különféle kivitelű és márkájú fogyasztáscsökkentőkre. Mind a mágnesesség elvén alapul. "A benzincsőben mágneses teret hoz létre, ami semlegesíti a folyadékok elektrosztatikus töltöttségét, és sokkal finomabb beporlasztást biztosít."

10-15-20 %-os fogy.csökkenést garantálnak. A saját weblapjukon természetesen rengeteg dicsérő tapasztalatot, hozzászólást lehet olvasni.

De tőlük független fórumot még nem találtam, ahol TÉNYLEGES TAPASZTALATOK alapján mondtak volna véleményt.


Használ valaki ilyet? Van valakinek tapasztalata?


(Én nem vagyok fizikaprofesszor, de nem hallottam még olyanról, hogy folyadékoknak elektrosztatikus töltésük lenne. Kicsit szkeptikus vagyok)



2012. febr. 10. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
ne kicsit legyel szleptikus hanem nagyon.....ez az egesz egy atveres.........el nem tudom kepzelni hogy a magnes milyen "jotekony" hatast tud kifejteni a benzinre........arrol meg nem is beszelve hogy ha mukodne a dolog mar regen mindenkinek lenne ilyen szerkezete meg a gyartok a start-stop meg egyeb rendszerek kozott biztosan alkalmazzak.... Ez az egesz kb akkora atbaxas minta tv-shop szutykai/fogyaszto tabletta,cosmodisc....stb/hogyha tenyleg mukodnek meg ernek vmit akkor a patikaban miert nem lehet kapni........
2012. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen fogyasztáscsökkentőt, próbáltak már a háztartásban levő, gázórához is adni.

Ezt is, ilyennek nézem, vagyis szerintem is kamu.

A saját weblapukon meg lehet kamu hozzászólás is.

2012. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
NEM kamu, viszont 10-20%-ot soha nem spórolsz vele, nagyon jó esetben 1-2%, de valszeg 1% alatt.
2012. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemigazán van értelme.

Én is arra jutottam.

A mágnes fémeket vonz. A gáznemű molekulákkal ugyan mit tudna csinálni? Megdelejezi vagy mi?

2012. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
felejtsd vagy add azt a pénzt amit "megtakaritanál" rászoruloknak./legalább nem fogsz dühöngeni, hogy átvertek/
2012. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még az egyik tévés autós műsorban is csináltak egy tesztet két egyforma autóval. A szerkezettel felszerelt autó 16%-kal kevesebbet fogyasztott.

Megint csak szkeptikus vagyok. Mert ugyan az ember azt gondolná, hogy egy tévés autós műsorban miért is hazudnának...

Másrészt az autós műsort szponzorálhatja akár az adott cuccot forgalmazó cég is.


Meg az is igaz, hogy ha tényleg hatékony dolog lenne, már sokkal ismertebb lenne, szinte mindenki használna ilyet (a "számítások" szerint max. 1 év alatt megtérül az értéke). Másrészt már az autógyártók beleépítenék az autókba, hiszen sokkal könnyebben eladnak egy autót, ha az 7,5 helyett 6,5 litert fogyaszt...


Köszönöm a hozzászólásokat!

Azt hiszem, inkább tényleg félreteszem azt a 30 ezret egyéb, valóban hasznos dologra...

2012. febr. 10. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
A benzin, gázolaj, stb. apoláris molekula, tehát semmilyen hatása nem lesz rá a mágneses/elektromos térnek.
2012. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!