Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A E85-bioetanol üzemanyag...

Dfgjzdjkm kérdése:

A E85-bioetanol üzemanyag okozhat-e kémiai károsodást egy személygépkocsi alkatrészében pl. : fém, gumi, műanyag?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az e85 átmossa az üzemanyagrendszert, és csak az amúgy is hibás gumi alkatrészek lemosásával, valamint az üzemanyagszűrő eltömődésével okozhat hibát.

Egy jó autóban abszolút semmi hibát nem tud okozni.

2010. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem-e hogy ez a válasz tekinthető-e szakértői véleménynek?Ne értse félre nem úgy értem, hanem hogy esetleg maga szerelő vagy ilyesmi munkakörben dolgozik-e, mert rám akarják verni, hogy azért hibásodott meg az autóm mert az egyik motoralkatrészem (azt nem közölték hogy pontosan melyik csak,hogy spiáter alumínium öntvény) oly annyira korrodálódót emiatt az anyag miatt, hogy szétesett.Az autó márkája Mazda cx-7 suv 2.3-mps motor turbó, új autó.

megemlíteném, hogy a Mazda kézikönyv egyik pontja sem tartalmazza azt, hogy bioetanolt nem lehet beletankolni a gépjárműbe. Azért került az autó szervízbe mert a motortérbe nagy mennyiségű üzemagyag került.

2010. nov. 16. 18:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Kérlek válaszolj mert hülyének néznek a szervízben és megpróbálják rámverni, hogy én okoztam a kárt nemrég estem át egy agyvérzésen és nem mindegy hogy zsebből fizetek ki 300.000 forintot vagy a Mazda viszi el garanciába a balhét.
2010. nov. 16. 19:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az első véleményt egy E85 átalakítókat forgalmazó cég képviselője írhatta.

Egyesek állítják, hogy a bioetanol semmi károsodást nem okoz, mások váltig állítják, hogy elsősorban a gumi alkatrészeket támadja meg.

Ismerek olyat, akinek az átalakító bekötése után komoly összegekbe került a motor rendberakása. Az átalakító gyártója kihátrált a kártérítés elől, mondván ,hogy nem bizonyítható, hogy az okozta a hibát.

Szerintem ez még nem forrott ki annyira,hogy megérje kockáztatni.

Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy fém/spiáter alkatrészeket szétmarjon a bioetanol.

Ha az autó kézikönyve nem utasít egy adott üzemanyag használatára, vagy épp elkerülésére, akkor reklamálhatsz, bár a mondeom kézikönyvében ki van kötve, hogy milyen üzemanyag használata ajánlott, és ha nem azt tankolsz akkor a gari ugrott.

2010. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

egyébként nem tankoltam E85-öst de a Mazda azt állítja, hogy az üzemanyag szaga gyanús és arra utal elképzelhető hogy a kutasok valahol átvágtak ill. nem én tankolok kézzel hanem az benzinkutas lehetséges, hogy a kúton kifizettetik a 98-ast és közben az E85-öst tankol bele én? nem szagolgatom a benzint.

Nem naiv vagyok de szoktam jattot adni és azért letörlik a szélvédőt és megtankolnak.Lehet hogy az én hibám és nem állok a kútkezelő mellett de én sem szeretem ha munkavégzés közben a nyakamon állnak.

2010. nov. 16. 19:20
 6/14 anonim ***** válasza:
a benzin is tartalmaz kb 5% bioetanolt.
2010. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha szétesik valami garancia időben és megtagadják a javítást, mert szerintük nem megfelelően volt üzemeltetve a gép, akkor ezt nem nekik kéne bebizonyítani, hiszen ők állítják, hogy a te hibád?!

Szerintem ne hagyd magad lehúzni

2010. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha a kereskedő nem hajlandó engedni a vélt igazából akkor próbáld megkerülni:


Mazda Motor Hungary Kft.

1117 Budapest, Infopark sétány 1.


Központi telefonszám:

(06-1) 464-5000

2010. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információt.
2010. nov. 16. 19:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Kb. egy éve járok bioetanollal, de semmi gond. Sokan keverik össze az etanolt a metanollal. A metanol valóban oldja a műanyag és gumi alkatrészeket, az etanol nem.

Tény, hogy garancia idő alatt nem érdemes használni, mert elvész a garancia. De nem azért, mert ártalmas az alkohol az autóra, hanem mert át kell alakítani az autót hozzá, és az átalakító nem gyári felszerelés.

Amivel vigyázni kell: Az etil-alkohol jól keveredik vízzel (pl. levegő páratartalma), ezért azokban az autókban, amelyekben még fém benzintank van (pl. Golf 1-es) okozhat korróziót. Az üzemanyag szűrőt gyakrabban érdemes cserélni. Ha nem alakítod át az autót, akkor legfeljebb 1:3 arányban keverd benzinnel. Euro 5-ös motor átalakítás nélkül nem üzemeltethető etanollal, kivéve az Audi, aminek lambda-szondája felismeri az E85-ös üzemanyagot.

2010. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!