Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A E85-bioetanol üzemanyag...

Dfgjzdjkm kérdése:

A E85-bioetanol üzemanyag okozhat-e kémiai károsodást egy személygépkocsi alkatrészében pl. : fém, gumi, műanyag?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A fém alkatrészekre káros hatással lehet, nem csak a tank lehet fémből. Mivel alkohol ezért nagyon könnyen köt vizet magához ( páratartalom ).


Ha a saját igazadban biztos vagy, akkor márkaképviselettel tárgyalj. Ha vizsgálat lesz akkor minta is kell nekik.

2010. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ok, megadom magam a tudásod előtt. Ezek szerint eddig kb 50 autót tettem saját kezűleg tönkre, És csak azért nem jött vissza hozzám reklamálni senki, mert akkora darab férfi vagyok, hogy nem mernek visszajönni. Örülök, hogy ilyen tapasztalt vagy a bioetanol káros hatásaival kapcsolatban ne is tankolj soha az autódba.
2010. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tudod az általános kémiai tudáshoz tartozik, hogy tiszta alkoholt nem lehet előállítani, mert MINDIG marad benne víz.

Azon kívül szintén illendő tudni, hogy könnyen köti az alkohol magához a vizet. Mielőtt valaki elkezdene okoskodni: az etanol is alkohol. A korrózió pedig nem 20 perc alatt tesz kárt. Aki kapásból ezt gondolja és így sértődik meg annak csak gratulálni tudok. Csak, hogy tovább kötekedjek pár hibát felsorolok ami etanol üzemnél várható:


műanyag és gumi alkatrésze nem mindegyike bírja az etanolt,


illékony, gőzbuborék képződés, rossz kenőképesség ( ricinus olajjal kiküszöbölhető ),


már mondtam, hogy vizet megköti, korrózió


keverési arány átállítás,


etanolból többet eszik


Van egy minimális hozzáértésem illetve szerinted ( előttem lévő kommentelő ) miért ugrik ilyenkor a garancia? Mondjuk azért, mert a motorokat és az egész rendszert a benzinhez tervezték a mérnökök??? Mond te egyáltalán tisztában vagy a benzin és az etanol között lévő különbségekkel??? Láttál már rózsa alakú szeleptányért??? 11-20 22:14 voltam.

2010. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. jan. 12. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!