Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak kisebb...

Miért nem gyártanak kisebb sebességű kocsikat, hogy elkerüljék a baleseteket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 10:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Városban:

Szerintem nem a sebesség a gond, hanem a gyorsulás.

És pont ezért veszélyes amikor egy friss jogsis fiatal alá a szülei vesznek egy több milliós új jó autót. Nehezebb kordában tartani, tapasztalatlanul meg még veszélyes is.


Autópályán:

Szintén nem a sebesség, hanem a figyelmetlenség, és a szabályok be nem tartása. A körülmények rossz felmérése, vagy leszarása.


Egyébként a nagyon nagy végsebességű autókban szokott lenni egy elektronika mi lekorlátozza, de ezeket előszeretettel "ütik ki" belőle.

2010. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a végsebesség csak az egyik baleseti forrás. Városban, ahol elméletileg 50-nel lehetne menni, de állandóak a dugók, nem segítene az sem, ha az autó végsebessége 100 km/h lenne. Akkor is történnének koccanások a figyelmetlenség miatt. Ugyanígy főúton, autópályán is lehetne csattanni egy-egy elnézett elsőbbségadás tábla vagy körültekintés nélküli sávváltás miatt.

A felvetés viszont jogos: mi szükség van arra, hogy lassan egy dögunalmas családi kompakt is elérje a 200 km/h-s végsebességet? Ennek az oka a presztízs. Soha az életben senki nem fogja kipróbálni egy ilyen autó végsebességét, lehet, hogy módja sem lesz rá, de jól mutat a katalógusadatok között, hogy megfutja a 220-at, ha kell. És bizony a vásárlók nagy része még mindig a katalógusadatokra bukik: tökmindegy, mennyire praktikus az autó, csak nagy legyen a teljesítménye és a végsebessége, mert azzal lehet dicsekedni.

2010. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt a kutya sem venné őket.

Másrészt: NEM A GYORSHAJTÁS ÖL!!! A relatív gyorshajtás veszélyes! Autópályán, sőt országúton is nem egy helyen lehet biztonságosan, stabilan 160-170-el menni. Ha jó az út. Viszont ha rosszak a látási és tapadási viszonyok akkor gyakran még a megengedett sebesség is sok.

2010. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%

" országúton is nem egy helyen lehet biztonságosan, stabilan 160-170-el menni "


na , te se vagy százas ,-inkább 160-170-es

2010. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
160-170-esnek üzenem, hogy ha jó az út akkor talán 100, de ahhoz kell ABS és társai, meg az összes légzsák, és akkor lehet, de 160?
2010. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom ti mire gondoltok, de én 160-nál veszem el a gázt, mehetnék többet is.
2010. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Mindenki mehetne többet is... Kérdezem én 160km/h-s barátom... Mi történik akkor, ha te 160km/h-s sebességgel haladsz egy főúton, szemből sűrű a forgalom, és kb 150 méterre előtted, kihajt eléd egy autó, mert gy gondolja, hogy 90 a megengedett, és bőven fel tud gyorsulni 90-ig mire te utolérnéd.


Nos, persze, üres úton lehet valaki nagyontudok ember, de mi van, ha valami váratlan történik? 160-nál a fék, csak lassításra való...


Feltenném a következő kérdést is:

Mikor fékez egy átlagos képességű amatőr vezető 120km/h-s sebességről vészfékezéssel állóra?


Nem kell gondolkodni, a válasz:

A halála előtt 10 másodperccel.

2010. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Mert folyton annyival megyek, ugye? Főleg amikor tele vannak az utak. És annyi ember hajt ki elém, de tényleg.
2010. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Azért nem kell kiforgatni az ember szavait!


A válaszoló azt írta, hogy van olyan országút, ahol lehet menni 160-nal. Nem azt mondta, hogy nyugodtan lehet 160km/h-val döngetni főúton, szembeforgalomnál, útcsatlakozásnál. Azért van ezek között különbség!


Van olyan országút, amit "autópályának" terveztek. Ott tényleg elképzelhető ilyesmi, de ilyen út nagyon elvétve található.

2010. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nem én írtam a 160-170-es hozzászólást, de egyetértek vele.

Például rendszeresen járok Cegléd felé éjszaka.

Volt olyan, hogy Vecsés és a ceglédi lejáró között 11 mozgó járművel találkoztam, amiből 3 kerékpáros volt.

Kérdem én, zavartam azzal valakit, hogy a 4-es főúton városon kívül hajnali 2 körül konstans 200 kmh-val mentem?

A legnagyobb baj az lehetett volna, hogy kapok egy vaskos csekket, vagy megölöm magam.

Mellesleg valaki akkora blődséget írt, mint ide 'lacháza...

Nagyon sz*r fékeknek és nagyon sz*r sofőrnek kell lenni ahhoz, hogy 10 mp alatt ne tudjon valaki megállni 120-ról...

Én 200-ról állok meg 5.1 mp alatt...

2010. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!