Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Renault meganeom ma...

Van egy Renault meganeom ma este haza fele jövet nem tudtam 1es sebességbe betenni. Többi sebesség jó. Mi lehet a baja? Kuplungos lesz? Kb mennyiért csinálják meg? Tudjam mennyi pénzt készítsek ki így karácsony előtt.

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó esélyed van a kuplunghibára. Az emberek néha elfelejtik, hogy váltani teljesen kinyomott kuplung mellet kell és ha nem muszáj nem csúsztatunk kuplungot. Arra sem árt vezetés közben figyelni, hogy ha folyamatos sebességgel halad az autó, ne felejtsük a lábunkat a kuplungpedálon mert kicsit kinyomva maradhat és az sem jó neki. Ezekkel a praktikákkal meg lehet előzni az ilyen és ehhez hasonló problémákat. Ez csak tanács volt. Persze ha 20 éves a kocsi, akkor ne csodálkozzunk ilyen meghibásodáson.
2010. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sebváltó 1-es szinkron gyűrű hibára gyanakodnék ,nem a kuplungra,hisz a többi fokozatot veszi az autó.

Egy Váltó javítása/felújítása nem olcsó mulatság,maga a váltó javítása(speciális szakszervizt igényel) minimum 80-100 Ropi plusz a sima autószerelő aki kiveszi ,elviszi és visszateszi a felújítottat,az min 20ezer de inkább 30 és 40e közt simán elkérnek.

Ha Renault márkaszervizbe mész javíttatni,a gatyádat is ott hagyod. Előbb nézesd meg/konzultálj egy autószerelővel,akkor okosabb leszel.

2010. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Speciális szakszervíz... ez jó :) Az árak is jók :D


Nekem ezért van Focusom, 40ezerért új váltó, feléért szinkrongyűrű munkadíjjal és helyben.


Szerintem ez a speciális szakszervíz egy iszonyat marhaság, ha nem garis az autó ne vidd márkaszervízbe. Keress egy szerelőt akiben bízol (nehéz ügy) és aki mondjuk nem ad számlát és hidd el, baromi olcsón megúszod. Egy váltót meg valaki 30-40ért venne le, meg vinne el... ez ugyancsak marhaság. Aki ilyen árat mond -->sarkonfordulni, viszonlátás!

2010. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

40ezerért??hozz a szerelőd egy új váltót? woow


20ezerért komplett váltó felújítás ?? woow

megrendeli a szinkron gyűrűk készletet(valszeg külföldről,mert bárdinál,unix-nál.lángnál stb nem tartanak), kiszerelik a váltót az autóból,aztán szét szedik a váltóművet Sz.gyűrűcsere,visszaszerelik az autóba,mehet bele 4-5 lityó gear-oil oszt nossza ide máris a 20 ezerrel kp-val ..mehetünk mulatni"

Gondolom csak 20-30 perc meló a szerelődnek,persze a szinkrongyűrű készlet házhoz-szállításával együtt.

Nem Chuck Norissnak hívják véletlenül???

2010. nov. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam opel astra F- nél volt az hogy a 2-es fokozatot nem tudtam kapcsolni. Van az a rugós "elem" a váltókaron, amit a hátramenet kapcsolása előtt fel kell húzni, nálam az okozta a problémát. Azt javaslom először pattintsd le a váltó kar alatti bőrt, akkor látható lesz a kapcsolás mechanikája, és ott nézz szét. Ha ez rendben van, akkor lehet, hogy tényleg a szinkrongyűrű lesz a baj.
2010. nov. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rudazat csere volt! 8000Ft-ért!
2010. dec. 4. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!