Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne, ha nem lenne sebessé...

Mi lenne, ha nem lenne sebesség váltó?

Figyelt kérdés

Minek az, úgyis csak lefulladni lehet vele, meg elromlik, meg kuplungolni kell...

Ha lenne 1előre, meg 1 hátra menet, akkor mi lenne?

Nem tudna egy autó 100 al menni?


2011. szept. 24. 15:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
nem egészen. ha lehetne, akkor szerinted miért nem csinálták meg? Mondjuk van fokozatmentes, de akkor is váltó...
2011. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Akkor feltalálnák.
2011. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ezért mondom én, hogy aki nem tudja mi történik a keze/talpa alatt, vezetni se tudhat...
2011. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

Én nő vagyok, de nekem nem okoz gondot.

Sőt, ki nem állhatom az automata váltót, azzal már tényleg a hülye is tud vezetni - márpedig nem szeretek hülyékkel találkozni az utakon.

2011. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Egy sebesség lenne csak.

De kellene vmi kuplung hogy amikor beindítod az autót akkor ne akarjon rögtön elindulni.

Nagyon lassú lenne az autó és minél gyorsabban mész annál jobban zúgna a motor és annál többet fogyasztana.


Váltó nélküli autó soha nem lesz, amire te gondolsz az a fokozatmentes automata váltó. Ez is el tud romlani és szerintem még drágább a javíttatása mint a manuálisnak.


A robogónál pl fokozatmentes automata váltó van.

Beindítom és amikor húzom a gázt akkor elindul, ha elengedem akkor alapjáraton megy a motor és csak fékeznem kell ha meg akarok állni.

Lehetetlen lefulladni vele.

2011. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
De az automatában és a fokozatmentesben is van váltó, meg kuplung is, sőt bonyolultabb szerkezetek, mint a manuálisak. Ergo könnyebben elromlik.
2011. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Neked autómata kellene, abban van előremenet, hátramenet, üresjárat meg parkolás, kuplung pedál meg nincs, nem kell csinálnod semmit, csak nyomnod a gázt.
2011. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
*De persze azok is elromlanak egyszer, olyan nincs, ami nem romlik el.
2011. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Vezettél már váltós biciklit?

Szépen fel lehet tekerni vele könnyedén (igaz lassan) a hegyre 5 km/h-val legkisebb fokozatban,és lehet menni vele lejtőn/sík úton 50-60-70-el is,úgy hogy persze a lábad nem 2ezret teker percenként,tönkre téve drága térd kalácsaidat.

Nos :

Ott a jó régi Camping/Csepel bringa is ami váltó nélkül szerelt,(kb 60 éve tervezték).

Azzal sajnos, eléggé gyorsan NEM tudsz haladni sík úton,se durva emelkedőre nem tudsz vele felhajtani,mert nincs rá elég erőd hogy feltekerj.

Átlag kb 20-30Km/h el tudsz menni vele sík úton,erre jó a váltó nélküli bringa.

Okfejtés:


Ezért találták ki a SEBESSÉG VÁLTÓT. Minden körülmények közt, a motor terhelésének megfelelően tudjon úgy közlekedni az autó, hogy a motorja NE károsodjon,lehetőleg!! optimálisan fogyassza is a drága benzint,és a motorja igen-igen sokáig kibírja((Min 300.000 KM) havi generálozás nélkül(Lásd Forma 1 extrém fordulatú motorok,össz élettartam : 2000 km,Új motor change : 100Ezer euró,/per motor.


Ha nehéz megtanulni a kezelését,tessék automata váltós autót venni.

2011. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
sztem inkább dodzsemezzél kérdező,azt neked találták ki;)
2011. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!