Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónál a 100 kilométerre...

Az autónál a 100 kilométerre eső fogyasztás függ az autó sebességétől? Létezik egy sebesség amelyen az autó a legkevesebbet fogyasztja?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést mert még kezdő vagyok és az autómon nincs fogyasztásmérő.

Köszönöm.


2011. aug. 7. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.


A fordulatszámtól és attól függ, hogy hányszor gyorsulsz ill. mész egyenletesen.


Nekem sztrádán 140-es átlaggal 7 literből kijövök könnyedén, míg városban (20 km/h átlagsebességgel) kb. 10 liter ugyan ez :(

2011. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, függ.. Az autó 5.-ben a motor gazdaságos fordulatánál fogyaszt a legkevesebbet 100-on.

Ez a fordultaszám valahol 2500-3500 közé esik.

pERSZE FÜGG ATTÓL, HOGY BENZIN VAGY DIESEL, TURBÓ VAGY NEM..

2011. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
függ persze, dugóban araszolgatásnál sokat, 90-100as temponál a legtöbb autó olyan étvágytalan, mint én a tegnapi lagzi után:D
2011. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Benzines autóm van. A maximális nyomatéka 3500 fordulaton van. Sajnos nem tudok kiigazodni rajta a fogyasztás szempontjából. Az autót sem akarom erőltetni és sokat sem akarok fogyasztani.
2011. aug. 7. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Országúton egyszerű a recept. Igyekezz a lehető legegyenletesebb tempóban haladni, és ne túl gyorsan. Ha van türelmed hozzá, és nem tartod fel a forgalmat, akár 70-80-nal.


Az egyenletes tempóra törekvés városban is fontos. Kis gázzal gyorsíts, és hamar (akár 2000-es fordulatnál) válts feljebb. Arra azért vigyázz, hogy alacsony fordulaton ne erőltesd a motort.

2011. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb autó fogyasztása 40-50 Km/h-nál a legkisebb. Ennél nagyobb sebességnél főként a légellenállás drasztikus növekedése miatt nagyobb erőt kell kifejtenie a motornak a haladáshoz.

Itt egy grafikon is a különböző motorral felszerelt autók fogyasztásáról Km/h-ra lebontva: [link]

Én az 1.1-es Peugeot 206-al 4,8-ra vittem le a fogyasztást vegyes használatban a gyári 6,5 helyett (város és országút is volt benne). Csak tudni kell a lényegét. A legfontosabb hogy minél kevesebbet fékezz. Inkább épphogy gurulj el a kanyarig vagy váltogass vissza és motorfékkel fékezz, mert úgy szinte 0 az autó fogyasztása. Illetve a fényszorókat és a zene bömböltetését is hanyagoljuk ha nem muszáj, mert a megnövekedett áramellátás miatt több munkát kell végeznie a generátornak, ezért ez is okozhat fogyasztásnövekedést. Még sorolhatnám a trükköket, de inkább olvasd el ezt ha érdekel:


[link]

2011. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem csupán a fordulatszámtól függ a fogyasztás. Minél gyorsabban megy az autó, annál nagyobb levegőt tol maga előtt, ami nem jótékonyan hata fogyasztásra.
2011. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 T5- ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, arra már érkezett válasz. DE!


Főútvonalon ne menj 70-80-nal, mert balesetveszélyes! Mindig a megengedett sebességgel kell haladni, meg persze a látási- és környezeti viszonyoknak megfelelően.

2011. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy a bánatba tud egy 1.1-es autó 6.5 l fogyasztani de még a 4.8 is sok nekem az 1.6 os fogyaszt országúton 6-ot városba 8-at.
2011. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írok példát,hátha segít.Nissan Almera,1.5 benzines,9O LE.

9O-1OO km/h 5.2-5.4 liter. 13O-145 km/h 6.4 liter. 15O-175 km/h 7.2-7.3 liter.Ez 2 személyel+egy 3O kg-os kutya s természetesen csomagok.Mielőtt valaki a sebességek miatt leszól,Németországban lakunk,ezért tudom a nagyobb sebességeknél is a fogyasztást.És városban,finom vezetés mellett,nyáron,klímával,a fogyasztás 8.2-8.4 liter/1OO km.Az autó egy megkímélt,jó állapotban levő autó,12OOOO km-ben.

2011. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!