Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki megtudja mondani, hogy...

Valaki megtudja mondani, hogy egy váltó szinkrongyűrű csere kb milyen áron van? (Renault megane 1es) Nem márka szervizbe.

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Látom újra feltetted a kérdést.

Az autószerelők nem igazán vállalják magát a váltó felújítását,mert egyedi csapágy és fogaskerék lehúzókat igényel és 1 váltó igen precíz alkatrészekből áll.

Én nekem a problémás váltómra a legolcsóbb megoldás a bontott váltó beszerzése és saját magam általi cseréje volt. Viszont a váltó-tartó gumikat is cserélnem kellett (mert elfáradtak voltak a gumijaik) és ahogy emeltük ki ezek megsérültek,megszakadtak illetve összegyógyult volt az középső alu tartó és fém csavar találkozása,és itt csak roncsolással tudtuk oldani.

Így a R clióm váltó problémája kb 35-40 ezer forintból oldódott meg amiből a bontott váltó 20ezer volt és ügye magam és egy jó barátom csináltuk spaniferek segítségével a ki és be emelést,így munka díj nem volt.

Kemény meló volt de így volt a legolcsóbb , a váltó típusa : JB-1038 as típusú helyére egy JB-1043 került be.

Egyébként az egyik váltó felújító szakműhely 60-120 ezer közé saccolta be a felújítást látatlanba,nekem differenciálmű búgás problémám volt a váltóval,és a drága ár emiatt inkább a bontott/sk cserét választottam,egy pár sörrel egy hétvége alatt.

Azóta is hibátlan a bontott váltó.

2010. nov. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De ha netán a váltó felújításra adnád a fejed,itt egy francia pali aki egyedül végig csinálja a váltó szét és összerakást,ezt 6 (!!)oldalon keresztül fotókkal illusztrálva vezeti végig,

(A Google-nak Francia-magyar fordítása Borzalmas )

Ez a váltó nem sokban különbözik a Meaganétól,Kattints a linkre:

[link]

2010. nov. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!