Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért történik frontális...

Miért történik frontális karambol?

Figyelt kérdés

Szinte nap mint nap történnek súlyos,halálos kimenetelü frontális karambolok.Hosszú nyílegyenes úton csapodnak az autók egymásba és az esetleírásban mindig azt állapítják meg hogy az egyik áttért a menetirány szerinti baloldalra és így frontálisan ütközött a szabályosan közlekedő másik autóval.

Mitől térnek át a túloldalra (főleg)egy egyenes úton?

Az elalvást ne mondjátok,azon kívül.Főleg ahol 3-4 ember is ült a kocsiban,ott kizárt a sofőr elalvása.

Milyen MÁS okok miatt megy valaki át?


2010. nov. 29. 23:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nedves úton megcsúszik és átmegy a másik sávba, vagy elég gyakori, hogy lemegy a padkára és hirtelen visszarántja a kormányt és máris ott van a másik sávban. De lehet egy sima előzés is.
2010. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Vagy elalszik. Egyszer én szóltam faternak, hogy mi a f4szt keres a másik sávban. Hát kezdett elalduni. Még jó, hogy senki nem jött.
2010. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Ja igen, három másik ült a kocsiban, csak a többi is aludt, én meg már nem tudtam miről beszélgetni, és csak azt vettem észre, hogy átmegyünk. Szóval hidd el, nem kizárt, hogy elalszik. Hosszú úton hiába vannak többen, ha valaki álmos elég pár perc csend és a többi utas a legritkább esetben "szolidáris" hogy bár álmos vagyok, fent maradok és dumálok, meg beszéltetem el ne aludjon. Hanem simán elaszik, mert nem ő vezet és le van szarva.
2010. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Így igazén is ha vezetek 12-15 órát a végére már tök álmos vok és addigra általában már mindenki alszik, ja és ha látom hogy mindenki alszik én is hamar álmos leszek. Sajna ez van.


A kérdezőnek pedig én is a patkás részt írnám vagy a nyomvájút, vagy egy magnóállítás vagy 3 mp nem előre nézés. Ez mind már pont elég ahhoz, hogy átmenjen vki.

2010. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Na ezt a fogalmazást:)

Asszem megyek is aludni.

2010. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ja, esetleg leesik valami, kiesik a cigiből a parázs, nyomkodja a rádiót, az is elég.
2010. nov. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Mert eleve hülyén lett kitalálva az egész rendszer... Mi az hogy 90+90-el húznak el egymás mellett fél méterre az autók? És csodálkoznak hogy sok a baleset... Egy ilyen esetben ez olyan mértékű baleset mintha 180-al eltalálnál egy fix betonfalat. És elég pár másodperc nem figyelés és megvan a baj.

Megjegyzem őszintén hogy még nincs jogsim, viszont minden egyes úton én vagyok fent és pofázok a sofőrnek :D

2010. nov. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%

„Egy ilyen esetben ez olyan mértékű baleset mintha 180-al eltalálnál egy fix betonfalat.”

Lóf@szt!


Egyébként hozzáállás kérdése, aki 12 órákat vezet és aztán elalszik, az nem rendelkezik akkora felelősségtudattal, amit a közlekedés megkívánna.


Ha mindenki betartaná az alapvető szabályokat, nem lenne sok baleset.

Persze a dologhoz hozzátartozik az is, hogy a mostani megnövekedett forgalom már korszerűbb infrastruktúrát igényelne, sokkal több útvonalon kéne lennie legalább 2+2 sávos autóutaknak.

2010. nov. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Minden nap néhányszor jön velem szembe autó úgy hogy "átlóg" a bal kereke akár egy fél métert is az én sávomba. Egyszerűbb ugye nekem lehúzódnom a kisteherautómmal az út szélére, mint neki a Suzukival elférni a sávjában.
2010. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
meg sokan akkor is belekezdenek az elözésbe ha látják h nem tudnak visszasorolni és akkor aki szemböl jön ö ugy gondolja h majd lehuzodik az aki elözött. aki meg éppen elözött az meg szintén ugy gondolja majd a másik lehuzodik, aztán a végén egyikse és igy képesek összetörni egymást minthogy bármelyik is lehuzodjon. a "büszkeség" vagy én "féltem az autom"
2010. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!