Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy távolsági buszon hol...

Egy távolsági buszon hol található a legbiztonságosabb hely egy esetleges baleset (ütközés, karambol, nekimegyegy fának etc. ) esetén?

Figyelt kérdés
teszemazt az ülésen, vagy a csomagtartóban, vagy a fenti csomagtárolóban fekve, vagy állva , fogva a korlátot meg ilyesmi..
2011. febr. 11. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeséget írok,de én a busz közepén elhelyezett ülések vmelyikébe szoktam ülni.Elől soha,mivel ha neki megyünk vkinek vagy frontálisan ütközünk,a busz eleje tuti ripityára tör.Hátul azért nem szeretek mert szintén belénk jöhet vki,igazából 1garambol esetén úgyis a szerencs határozza meg hogy életben maradsz-e vagy sem,legalábbis szerintem.De én is gondolkodtam már ilyenen,hogy hol a legbiztonságosabb.Én maradok középen!:D
2011. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"én a busz közepén elhelyezett ülések vmelyikébe"


És ha oldalról kapják telibe?

2011. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen baleset következik be, tehát ezt nem tudhatod előre. Az biztos, hogy ülve általában biztonságosabb, mint állva, és ahol van biztonsági öv, azt érdemes használni. Gondolkodnak a kötelezővé tételén is.
2011. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A busz fölött 2 méterrel.
2011. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

23.39-es

Jó persze benne van hogy oldalról megy bele vki a buszba,de akkor is lehet hogy a busz elejét kapja telibe csak oldalról.De amint írtam tök mind1 hova ülsz,ha a sors úgy akarja életben maradsz,ha nem akkor meg így jártál.Középen is simán kinyulhatsz :D,de én akkor is oda ülnék!Ennyi!

2011. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A statisztikák szerint a busz közepe táján a belső (a busz középvonalafelé lévő) ülések a legkevésbé veszélyesek.


maci

2011. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a legbiztonágosabb hely a baloldali széksorban a busz középső részén, és az első és hátsó tengely távolságának 40% - ánál. Itt érezhető a legkevésbé a rázkodás.
2020. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!