Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj ha valaki télen nyááron...

Baj ha valaki télen nyááron téli gumival jár?

Figyelt kérdés

Én nem mi mindig az évszaknak, illetve az időszaknak megfelelő gumikkal járunk. Apósom tavaly előtt novemberben felrakatta a téli gumit és azóta azzal jár. Nem lesz ebből gondja pl egy téli csúszós napon? Mert,hogy annyira elkopok a gumija,hogy nem ér majd semmit amikor kéne?

lássátok nő vagyok, e nem értem mi a jó ebben.


2009. jan. 18. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk :-)

A téli gumi télen jól tapad, nyárra lágy a keveréke és jobban kopik. Ha elkopik, rosszul járt, de a kopás könnyen ellenőrizhető mélységmérővel, tolómérővel, 100 Ft-ossal és a "ránézek, van-e még rajta minta" módszerrel. Ha tehát nem marad rajta minta és amiatt töri össze az autót, az nem kizárólag annak tudható be, hogy nyáron is a téli gumit használta, hanem annak is, hogy nem nézte meg, elég-e a profilmélység.

2009. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó nincs benne az biztos.

A téli gumi nyáron nagyon hamar elkopik, és veszélyesebb is mert keskenyebb a nyárinál, ezért nem olyan tuti az úttartása a kocsinak.

Hogy miért csinálta az apósod?

Egyszerű : PÉNZMEGTAKARÍTÁS!

Nem kell egy évbe 2x er a gumishoz mennie, és nem kell megvennie a nyári gumigarnitúrát. (szubjektív véleményem szerint ha így csinálta, aban az évben megtakarított kb. 40000Ft-ot.)

2009. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Minél melegebb van, annál jobban kopik el a tli gumi nyáron. Így tehát nem spórol. Az elkopás nem időben, inkább kilométerben mérhető. Általában: ha egy téligumit 3 télen tud valaki használni, akkor 1, maximum másfél nyáron használhatatlanra kopik. Így tehát nemhogy spórol, de még rá is fizet. Érdemes, és mindent összevetve SPÓROLÁS téli és nyári gumit tartani-használni.

Amúgy a tükörjégen szinte tökmindegy, hogy téli vagy nyári gumid van. A hideg, nedves, enyhén fagyos aszfalton viszont sokkal könnyebb megállni, sokkal kevésbé csúszik meg.

2009. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem igazából ezzel após nem spórol,mert a kocsit új nyári gumikkal vette meg. Aztán fel rakatta a téli gumikat 2007 nov-ben ha jók az infóim vásárlással együtt 30 ezerért.Azóta azzal jár.

Saját tapasztalat,hogy a legdrágább gumicsere is kb 5 ezerből meg van. S a legutóbb amikor nyári gumit kellett vennem az 24-ből meg volt a 4 db. S amikor felrakattam tavasszal akkor a gumisunk 2500 ért csinálta meg. Szóval hogy is van ez?


De nem is ez a lényeg. Ha jól olvasom és jól gondolom veszélyes mutatvány ezt csinálni. Nem biztos,hogy megéri.

2009. jan. 18. 10:50
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem szerencsés, de ha semmiképp nem akarja cserélgetni, akkor még a négy évszakos is jobb, bár ezt sokan nem ismerik el.
2009. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem azt tanították, hogy célszerű lecserélni... mármint nyáron a nyárival, télen a téli gumival járni... mert nyáron a téli gumi gyorsabban kopik....és az drágább is...
2009. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A téli gumi sokkal jobban tapad, az autónak így több energiára, nagyobb mennyiségű üzemanyagra van szüksége a haladáshoz, ami nyáron felesleges pénzkidobás.
2009. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen a téligumi nyáron gyorsabban kopik,de semmi képpen sem veszélyes.Fordítva,már nagyobb a gond,mert ahol télen téli gumival épp hogy meg bírsz állni,ott a nyári gumival biztosan tovább csúszol.A tükörjégen a téligumi is csúszik,de havon és száraz hideg aszfalton métereket jelent a féktávon.Én pl.vettem a téligumikhoz felnit,és saját magam cserélgetem.Így 4 év alatt megtérül a felni ára,és nem kell a gumisnak ezreket fizetnem.
2009. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit macerás volna egyedül cserélgetnem, utcán parkolunk ugynais. :((( Örülök,hogy múltkor csak a dísztárcsákat lopták el.
2009. jan. 18. 16:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jó megoldás lehet az egészéves autógumi. A mi családi (kicsi) kocsinkon ilyen volt 4 éven át (most cseréltük). Bár már eléggé el volt kopva, de 4 évig csak a guminyomást kellett benne állítgatni.

Persze mindez úgy hogy a kocsi 4 év alatt 20.000 km-t futott!

2009. jan. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!