Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj ha valaki télen nyááron...

Baj ha valaki télen nyááron téli gumival jár?

Figyelt kérdés

Én nem mi mindig az évszaknak, illetve az időszaknak megfelelő gumikkal járunk. Apósom tavaly előtt novemberben felrakatta a téli gumit és azóta azzal jár. Nem lesz ebből gondja pl egy téli csúszós napon? Mert,hogy annyira elkopok a gumija,hogy nem ér majd semmit amikor kéne?

lássátok nő vagyok, e nem értem mi a jó ebben.


2009. jan. 18. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem csak az a gond hogy a téli gumi nyáron jobban kopik (természetesen ez is) hanem ha a melegben meglágyul az anyaga, sokkal jobban tapad és ez kedvezőtlenül befolyásolja a fogyasztást. Én úgy hallottam, 100 km-en akár 2 literrel is többet ehet az autó ha nyáron téligumival mész, ami ha 6-8 litert fogyaszt az autó, plusz 25-30 százalék benzinköltség...
2009. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm végül is nem az én problémám, nem az én költségem. Csak kíváncsi voltam.
2009. jan. 20. 10:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Akinek autója van az ne legyen már annyira szűk látókörű,hogy spóroljon a gumikon,vagyis saját biztonságán.
2009. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Röviden összefoglalva baj, a bővebb magyarázat elolvasható ezen az oldalon: [link]
2012. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!