Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automataváltós v. manuális...

Automataváltós v. manuális váltós IV-es Golfot vegyek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sosem volt még automataváltós kocsim és semmit nem tudok róluk.Nem isznak többet?Lehet őket pörgetni,nem vált fel túl korán?
2010. dec. 5. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De, többet fogyasztanak általában, én baromi idegesítő, hogy amikor váltani akarsz, beletaposol a fékbe :)


Én a helyedben maradnék a manuálisnál :)

2010. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Manuálisat vegyél.
2010. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Manuális. Az automatával elveszik az autózás már-már csekély élvezete.
2010. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én manuálist mondom, a párom az automatát, szerinte nem veszik el az élvezet... Hát mondtam neki h én maradok a kézisnél
2010. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Többet fogyaszt az ótómata. Ha nagyon nyomod neki, akkor nem vált fel hamar, hanem hagyja pörögni a motort.
2010. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
így van többet fogyaszt az automata, és sokkal lassabban is vált mintha kézivel váltanál, sokszor össze-vissza vált, szóval a kézi jobb
2010. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit hogy az automatánál nem érezni annyira az erőt, mint kézinél, de mondjuk ez egy IV-es golfnál nem fog nagyon feltűnni mert elég vérszegény a kis gép, de 160 lóerő környékén már érezni
2010. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen,tudom...igazatok van :) Én imádom a manuálisat,csak gondoltam egyszer csak ki kéne próbálni milyen a másik fajta.Nekem olyan "úrasnak" tűnik,hogy csak "kocsiba be,ablakot le,könyököt ki,D-be beee " :)

Eddig nem igazán hallottam meggyőző érveket se pro se kontra.Van aki szerint sokat eszik,van aki szerint nem,van aki szerint 2000 köbcenti alatt nem szabad venni...

Mi az igazság?


Mészáros Úr magának már volt pl ?

2010. dec. 5. 14:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt jó pár manuális után automata váltós. Normális jaguart csak automata váltóval találtam a nekem megfelelő árfekvésben. 3000 köbcenti v6-os 240 ló. Egy ideig élvezetes volt csak "bekúrni d-be". Ahhoz az autóhoz passzolt. Az sem mindegy, hogy milyen automata váltó mert a régi négyfokozatútól, ahol még féket is kellett nyomni váltáshoz, eljutottunk már a hét sebességes tiptronic váltókig... Abban biztos lehetsz, hogy többet fog enni az autó, és abban is biztos lehetsz, hogy elvész az élvezet. Most japán sportkocsim van, és élvezem hogy visszakapcsolok 3-ba, beletaposok a gázba és húz mint egy vaddisznó...
2010. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azt hittem az újakban is fékezni kell ha hozzányúlunk a váltóhoz... Pl a VW bora használatijában ezt írja...
2010. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!