Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1es golfom küszöbét házilag...

Az 1es golfom küszöbét házilag le tudom festeni?

Figyelt kérdés
Az autó már többször festetve volt szakemberrel.A kasztni jó állapotban van semmi horpadás de a küszöböknél kívűl felületi rozsda van. Ha megcsiszolom és lefújom festéksprayvel akkor hogy fog kinézni? Ha a kézügyesség megvan kinézhet normálisan vagy csak rontok rajta? (Egyéb olcsó alternatíva is érdekelne)
2009. jan. 19. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az I-es Golf (meg úgy általában minden önhordó karosszériás autó) küszöbe problémás pont. Akármennyire is felületinek tűnik a rozsda, nézd körbe alaposan, bújj be alá is, nézd meg belül is, hogy nem rozsdás-e, mert egyrészt szeret rohadni (alul van) másrészt teherviselő elem, ha az elrohad, nagy a probléma. Ha tényleg csak felületi a rozsda (úgy legyen :-), akkor is el kell távolítani, amennyire csak tudod, mert beeszi magát a fémbe. Én nemrég lakatoltam a Zsigulim alját, igaz, az szakműhelyben készült, de egyes fogások otthon is használhatóak: kérj kölcsön egy hőlégfúvót, azzal fémig le tudod szedni a festéket. Ha gittelés van rajta, azt is leszedi :-( Ha már fémtiszta, el lehet kezdeni csiszolni. Először nem kell finomkodni, nyugodtan mehet vászonnal is, a lényeg, hogy eltűnjön a rozsda. Ha megunod, lehet kapni fúróba fogható drótkorongot vagy flexre szerelhető legyezőcsiszolót. Szigoruúan munkavédelmi szemüveg használata mellett (nem vicc, száll a rozsda rendesen!) leeht bevetni, jóval hamarabb végzel. Ha ez megvan, a régi jó ismerősnek számító RO55-tel kell kezelni, majd alapozó után (jó neki a Budaprimer) jöhet a fedőréteg. A spray-k egyes esetekben egész jól képesek takarni, de ne számíts a gyárihoz, újrafényezetthez hasonló szép felületre. A legjobb eredményt úgy éred el, ha kinézel egy szimpatikus magasságot, kimaszkolod (festékboltokban kapható papíralapú maszkolószalag, ami lejön a festékről, nem hagy ragacsot és nem hozza le még az alapozót is), így szép, szabályos alakban lesz festve. Nem olcsó és egyszerű megoldás, de így tartós lesz.

Ha nem szeretnél ennyit szórakozni vele, akkor azt ajánlom, hogy csak csiszold le, rozsdamaró, alapozó, majd festék. De a maszkolásra akkor se sajnáld a pénzt és az időt, mert igényesebbnek néz ki úgy a munka.

2009. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, hasznomra válik!!
2009. jan. 19. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kívül látsz a küszöbön rozsdát, akkor szinte biztos, hogy belül is van, általában belülről indul kifelé. Úgyhogy "lepúderozhatod" kívülről, úgy hogy még egész szépnek is tűnik, de max. fél évet fog kibírni, és újra előjön a rozsda.
2009. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én golfomon is kijött egyszer ez a rozsda. Én ledorzsöltem csiszolóvászonnal és simán spray-vel lefújtam. Nem lett profi munka, de sokat dobot rajta és távolról meg nem mondod h házi "mókolás"... :D (de a lakatosmunkának valót nem lehet elfedni, csak a felületi rozsdát)
2009. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2009. jan. 20. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!