Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit cseréltek egy autón 100...

Mit cseréltek egy autón 100 ezer km után?

Figyelt kérdés

Vett egy barátom egy 1.6 benzines kocsit,100ezer km-rel.

Szép és jó de az olajcsere amúgy is esedékes tehát megy a szervízbe mindenképpen.

Kicserélteti a szűrőket,olajat,a feszítőgörgőket,a vezérműszíjat.

MI MÁST ÉRDEMES MÉG?

Gyertyát?Hűtővizet?Fékfolyadékot vagy ti mit szoktatok,mit ajánlotok?


2010. dec. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hány éves az autó.

Hűtővizet illene cserélni 4 évente.

Én amikor megvettem az autómat, lecseréltettem benne a fékfolyadékot és a szervo olajat is, a hűtővíz mellett.

Érdemes lenne ránézni a fékbetétekre is.

2010. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hűtővizet megmérni, gyertyát kipucolni6cserélni, fékeket, fékolajat megnézni. Ezek alap dolgok 100.000-nél, sőt előbb is.


Milyen kocsi? Mert ha pl. Renault, akkor a trafókat is ellenőrizni, talán ki is kellene cserélni, ha lehet, egyszerre mind a négyet.

2010. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
10 éves Volkswagen.Köszönöm az eddigieket,ha még eszetekbe jut akkor érdekelne!
2010. dec. 9. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

ha valaki vesz egy használt autót, akkor alap hogy elviszi egy felfüggő és fékpróbára, cserél benne minden folyadékot (hűtő, motorolaj, váltóolaj) ha szíjas akkor vezérműszjat, légszűrőt.


hacsak nem megbízható tulajtól van (pl rokon) mert ki tudja hogy az előző tulaj mikor cserélte ki ezeket utoljára.

2010. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!